دیده بان حقوق بشر سوریه اتهام حمله موشکی اسرائیل را اعلام کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، یافت ممنوعیت دیده بان حقوق بشر سوریه در لندن در گزارشی اعلام کرد رژیم صهیونیستی بامداد امروز به مواضع و اهدافی در حومه دمشق و در واقع پایگاه های نظامی در این کشور منطقه حمله موشکی کرد. السوه حزب الله لبنان و نیروی هوایی سوریه از آن استفاده می کنند.

این گزارش همچنین می‌گوید که حداقل 10 موشک اسرائیلی به صحنه اصابت کرده است، اگرچه برخی از این موشک‌ها توسط پدافند هوایی سوریه مسدود شده است.

گفته می شود حمله و حمله موشکی صبح دیروز چهاردهمین حمله اسرائیل به خاک سوریه در سال 2022 است.

صبح سه شنبه پایتخت سوریه از نو بامداد سه شنبه با صدای انفجار مهیب مواجه شد. خبرگزاری رسمی دولت سوریه از برخی از این انفجارها خبر داده است تصویب کردها اعلام کردند که پدافند هوایی سوریه در حال پاسخگویی به موشک‌های دشمن شلیک شده به سمت جنوب دمشق است.

خبرگزاری دولتی سوریه اعلام کرد که صدای بمباران دمشق ناشی از شلیک موشک های دشمنان صهیونیستی است. هدف آن حملات هوایی بود و پدافند ما در برابر موشک های مهاجم مقاومت کرد و بیشتر آنها را شلیک کرد.»

مطابق با خیلی زیادبیشترین خسارت این حمله موشکی مادی بوده است.

در 10 سال گذشته پس از آغاز بحران سوریه، رژیم صهیونیستی چندین حمله خشونت آمیز در این کشور برای حمایت از تروریسم و ​​میانجیگری در این بحران انجام داده است. حملاتی که بیشتر به دلیل مداخله به موقع سیستم امنیت هوایی سوریه شکست خورد اند.

موضوع دیگری که صهیونیست ها را به تشدید حملات تجاوزکارانه خود به سوریه سوق داده است، رشد تحرکات ضد آمریکایی به ویژه در شمال شرق سوریه است. در ماه‌های اخیر چندین انفجار در نزدیکی یک پایگاه نظامی ایالات متحده در اطراف میدان نفتی رخ داده است.»امسالدر شمال شرق سوریه رخ داد. که چالش ها و مسائل این موضوع باعث نگرانی شدید صهیونیست ها شد.

در ماه‌های اخیر، رفتار نیروهای آمریکایی در شمال شرق سوریه نیز با مشکلات جدی مواجه شده است. سوری های ساکن در شمال شرق به همراه ارتش سوریه، حرکت نیروهای آمریکایی در این محور را مختل کرده اند. اند. به عنوان مثال، در هفته های اخیر شهروندان و نظامیان سوری وارد شده اند ده ها کاروان سربازان آمریکایی به قامشلی که در حسکه مسدود اند.