دیدار وزیر بهداشت با همتایان سودانی و اردنی خود – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی که برای شرکت در شصت و نهمین اجلاس منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت به قاهره سفر کرده بود، با «حاتم محمد ابراهیم» وزیر بهداشت سودان دیدار و گفتگو کرد. حواشی این نشست

وزیر بهداشت در این دیدار ضمن اعلام آمادگی برای گسترش همکاری ها در حوزه های بهداشتی، درمانی، آموزشی، پژوهشی، درمانی و تجهیزات پزشکی، از وزیر بهداشت سودان برای سفر به ایران و شناخت توانمندی های آن دعوت کرد. نظام سلامت در کشور ما

در این دیدار وزیر بهداشت سودان ضمن پذیرش همکاری با وزارت بهداشت جمهوری اسلامی، اعلام کرد که ایران در مبارزه با این بیماری موفق بوده و خواستار همکاری است – در این زمینه با ایران همکاری خواهیم کرد. . م.

در این جلسه همچنین خواستیم با تلفیق سه حوزه آموزش پزشکی، بهداشت و پزشکی از تجربه نظام سلامت در ایران استفاده کنیم.

بر اساس همین گزارش، بهرام عین اللهی نیز به همراه همتای اردنی خود، آتش الحواری“او ملاقات کرد و صحبت کرد.

وزیر بهداشت کشورمان در این جلسه با بیان اینکه امروز به دلیل ارتباط دانشمندان، مراکز تحقیقاتی و دانشگاه ها می توان کشور را توسعه داد، گفت: کشورهای اروپایی. است و به راحتی می توانند با حوزه های مختلف علم و فناوری ارتباط برقرار کنند. بنابراین، وجود چنین همکاری هایی در منطقه نیز ضروری است، اما نه به گونه ای که به تک تک کشورها اجازه عمل بدهد.

عین اللهی با بیان اینکه مهارت های مهمی در نظام سلامت ایران و اردن وجود دارد و می توانیم این مهارت ها را به اشتراک بگذاریم، افزود: می توانیم در حوزه پزشکی، تجهیزات پزشکی، تحقیقات و تبادل استاد بین دو کشور همکاری کنیم. اردن و ایران دانش آموزان باید با هم کار کنند.

در این دیدار وزیر بهداشت اردن ضمن استقبال از همکاری دو کشور، از وزیر بهداشت و مسئولان نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران برای بازدید از مهارت های بهداشتی و پزشکی اردن و در این راه دعوت کرد. ، طرح همکاری بین دو کشور ایجاد می شود.

در پایان این دیدار وزرای بهداشت جمهوری اسلامی ایران و اردن به نمایندگان خود برای ادامه همکاری ها ابلاغ کردند.