دیدار شاهزاده سعودی با پادشاه اردن – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، محمد بن سلمان شاهزاده سعودی در جریان سفر به امان پایتخت اردن با ملک عبدالله دوم پادشاه این کشور دیدار کرد.

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی افزود: دو طرف درباره روابط دوجانبه گفتگو کردند.

از دیگر موضوعات مورد بحث در دیدار محمد بن سلمان و عبدالله دوم در امان، چشم انداز همکاری و ایجاد فرصت برای تقویت آن در زمینه های مختلف بود.

شاهزاده عربستان سعودی و پادشاه اردن در خصوص تحولات اخیر منطقه ای و بین المللی و هماهنگی تلاش ها گفتگو کردند.

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی همچنین افزود که عبدالله دوم بالاترین جایزه اردن را برای پادشاهان، امیران و روسای جمهور این کشور به محمد بن سلمان اعطا کرده است.

واس این رویداد را بازتابی از روابط تاریخی دو کشور توصیف کرد که در پایان مذاکرات و مذاکرات بن سلمان و عبدالله دوم در امان، پایتخت اردن انجام شد.

ولیعهد عربستان پیش از ورود به امان در جریان سفر به قاهره پایتخت مصر با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر نیز دیدار کرد و در پایان این دیدار دو طرف بیانیه مشترکی صادر کردند.

در این بیانیه آمده است که در دیدار محمد بن سلمان، رئیس جمهور مصر و عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر، روابط تاریخی دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این دیدار همچنین راهبردهای ارتقای روابط دوجانبه در همه سطوح به منظور تقویت منافع دو طرف و همچنین توسعه منطقه ای و جهانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.