دیدار رژیم صهیونیستی با نخست وزیر – بلینکن خبرگزاری ایران و جهان مهربه گزارش خبرگزاری مهر، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا که به همراه جو بایدن رئیس جمهور این کشور به فلسطین اشغالی رفته بود از دیدار خود با یایر لاپید نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر داد.

بر اساس این گزارش، بلینکن اظهار داشت که با یایر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و رایزنی کرده است.

وزیر امور خارجه آمریکا در صفحه توئیتر خود نوشت که وقتی با جو بایدن، رئیس جمهور این کشور وارد بیت المقدس (قدس اشغالی) شد، با یایر لاپید، نخست وزیر اسرائیل دیدار و گفتگو کرد.

بلینکن گفت: ما در مورد چگونگی تقویت بیشتر روابط بین دو طرف صحبت کردیم.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: ما به چالش های جهانی برای همکاری و تقویت تعهد آمریکا به صلح و امنیت در منطقه خواهیم پرداخت.

شایان ذکر است که جو بایدن ساعاتی پیش برای اولین بار به عنوان رئیس جمهور آمریکا به تل آویو سفر کرد.

پس از فرود هواپیمای «ایر فورس وان» و خروج «بایدن» از آنجا، مراسم تبریکی با حضور «یایر لاپید» نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی، «اسحاق هرتزوگ» رئیس جمهور وقت رژیم صهیونیستی برگزار شد. رژیم صهیونیستی و «نفتالی بنت» نخست وزیر سابق این رژیم.

«جو بایدن» در سخنرانی خود در مراسم تقدیم این مراسم گفت: این اولین سفر من به اسرائیل در دوران ریاست جمهوری ام است. روابط ما با اسرائیل قوی تر و عمیق تر از همیشه است. ما همراه با اسرائیل سعی خواهیم کرد سیستم امنیتی از جمله سیستم گنبد آهنین و سیستم لیزری را تقویت کنیم. در این سفر درباره حمایت مداوم از راه حل دو کشور بحث و گفتگو خواهیم کرد.