دولت ونزوئلا ۷ زندانی آمریکایی را آزاد کرد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آه تو بی سی نیوز، «جو بایدنرئیس جمهور آمریکا از آزادی ۷ آمریکایی از بازداشت و حبس در ونزوئلا خبر داد. بایدن وی گفت که آزادی این اتباع آمریکایی در ازای آزادی دو شهروند ونزوئلا است، اما جزئیات بیشتری در مورد تبادل زندانیان بین دو طرف ارائه نکرد.

کاخ سفید نیز روز شنبه اعلام کرد که هفت آمریکایی بازداشت شده در ونزوئلا آزاد شده اند است.

بایدنرئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای در این باره گفت: امروز پس از سال‌ها حبس غیرقانونی در ونزوئلا، خورخه. تولدو، توموئه وادال، آلریو زامبرانوخوزه لوئیس زامبرانوخوزه پریرا، متیو مردم فقیر، مردم بیچاره و عثمان خان را به خانه می آوریم».

گفته می شود پنج نفر از آزاد شدگان از مدیران نفتی این گروه هستند.سیتگو 6» در سال 2017 پس از دستگیری به اتهام فساد به زندان افتاد.

دلیل یک بار دیگروزیر امور خارجه آمریکا نیز روز شنبه گفت که این آزادی پس از «تلاش های فوق العاده و اصرار وزارت خارجه و دولت آمریکا در چند ماه گذشته» صورت گرفته است.

یک مقام ارشد آمریکایی گفت: شهروندان آمریکایی در ازای آزادی دو شهروند ونزوئلا آزاد شدند. مقامات واشنگتن می گویند این دو مرد حدود هفت سال پیش در تلاشی نافرجام برای قاچاق کوکائین به ایالات متحده دستگیر شدند. آنها تا آن زمان به 18 سال زندان محکوم شده بودند بایدن او در ازای زندانیان در هر دو کشور دستور عفو صادر کرد.

اما مقامات آمریکایی به این سوال پاسخی ندادند است یا بایدن آیا او مستقیماً در مورد آزادی این افراد با مادورو صحبت کرده است یا نه؟

بایدن وی همچنین از مقامات دولتی خود برای تبادل زندانیان بین ایالات متحده و ونزوئلا تشکر کرد و گفت که برای آزادی سایر شهروندان آمریکایی که اکنون در سایر نقاط جهان در بازداشت هستند به کار خود ادامه خواهد داد.