دولت با تاخیر 7 ماهه و نیمه سود خود را پس گرفت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر سید احسان خاندوزی عصر جمعه در جلسه هیئت برنامه ریختن و توسعه استان گفت: نیازمند همگرایی بیشتر در توسعه استان اردبیل هستیم تا بتوانیم فعالیت های اقتصادی و تولیدی انجام دهیم.

وی افزود: این همگرایی بیش از هر چیز دیگری ارزشمند است. متفاوت است من میفهمم زیرا همه انتظار داشتند که با همکاری سه قوه مجریه شورای ملی و قوه قضائیه و عملیات اقتصادی، لغو پولی رخ دهد.

وزیر اقتصاد و دارایی تصریح کرد: اگرچه اجرای این طرح با تاخیر هفت ماهه و نیمی همراه بوده است، اما تلاش کرده ایم در گام اول با تشریح مشکل به مردم شاهد حمایت آنها باشیم.

خاندوزی وی همچنین کاستی ها و کاستی ها و مشکل اصلاح جبرانی را برشمرد و گفت: هر جراحی سختی های خاص خود را دارد اما انتظار می رود هر روز در رفع نواقص و نواقص طرح به درستی انجام شود. رضایت مردم

وی افزود: این روند به جای پرداخت یارانه به واردکنندگان در قالب یارانه، منجر به تولید می شود و در واقع تولیدکنندگان عمده مورد حمایت و همراهی قرار می گیرند.

وزیر اقتصاد و دارایی به تصویب سفر رئیس جمهور به استان اردبیل و پرداخت 9 میلیارد تومان منابع توسط بانک های عامل اشاره کرد و گفت: بخشی از این منابع به صورت نقدی پرداخت شده اما کنترل لازم – در حال انجام تجدید تبصره 18 است. منابع لازم باید تا پایان تیرماه در استان اردبیل پرداخت شود.

خاندوزی وی گفت: باید با اولویت ها جلو برویم تا پروژه هایی که نیاز به منابع بیشتری دارند را در این حمایت ها بگنجانیم و انواع اقدامات مثبت و سازنده پیدا کنیم.

وی علم اقتصاد را مدیریت منابع و تامین منابع را بهترین اصول عنوان کرد و گفت: باید با تامین منابع اصل 56 طرح توسعه استان اردبیل را مد نظر قرار دهیم که بانک های سپه و رفاه باید پروژه را تکمیل کنند. راه‌آهن بزرگ اردبیل به اولویت‌ها اضافه می‌شود.

وزیر اقتصاد و دارایی از اصلاح برخی از رویه‌های پرداخت زیرساخت‌های ماده 56 خبر داد و گفت: تلاش ما تسریع در پرداخت منابع ماده 56 پروژه است. اولویت‌ها. که در استان اردبیل نیز شاهد اقدامات موثری در این زمینه است.

خاندوزی از انتصاب بازرسان مستقل مالی برای استان اردبیل و ابلاغ ضوابط جدید مربوط به پرداخت زیرساخت ها در تبصره 18 خبر داد و گفت: منابع کاری پروژه تولیدی در کمترین زمان در این استان تامین می شود و ما سعیمان هدف ما ایجاد شرایط بهینه برای حمایت از گروه های تولیدی است.

وی از افزایش سرمایه بانک‌های خصوصی و دولتی خبر داد و گفت: با تصویب مجلس 35 میلیارد تومان منابع جدید به بانک‌ها تزریق می‌شود تا بتوانند بیشتر پرداخت کنند و بنابراین قلمرو داده می‌شود. قدرت بیشتر در بخش مالیات گیر های منطقه مناسبی داشته باشد.

وزیر اقتصاد و دارایی از مالیات 450 میلیارد تومانی در سال جاری خبر داد و گفت: مطابق با استانداری در زمینه پرداخت مالیات و گمرکات، قوانین و مقررات برای حمایت همه جانبه به ادارات کل منطقه و استان اعمال می شود. بخش تولید

مدیریت اقتصاد بر منطقه متمرکز است

خاندوزی وی گفت: اقتصاد کشور باید از وابستگی به نفت خارج شود و با سرمایه گذاری منطقه ای و محلی به جلو حرکت کند.

وی تغییر نگرش مدیریت در این حوزه را یادآور شد و گفت: ما با کمبود منابع مالی در کشور مشکلی نداریم، اما اجازه دهیم حدود تفکر مدیریتی و تغییر نگرش در این حوزه را جابجا کنیم. . از اقتصاد نفتی گرفته تا سایر منابع درآمد ملی و منطقه‌ای. «بیایید ادامه دهیم.

وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: در بسیاری از استان‌ها در مدیریت اقتصاد در سطح ملی و منطقه‌ای نتایج مفیدی حاصل می‌شود که دستیابی به آن مطلقاً غیرممکن است، اقتصاد نفت محور.

خاندوزی وی با یادآوری تامین اعتبار از منظر بخش خصوصی و جذب سرمایه گذار، گفت: با بودجه دولتی نمی توان هتل، کمپ و زیرساخت های گردشگری، صنعتی و کشاورزی را فراهم کرد، اما بهتر است به نام بخش خصوصی. در این منطقه. از آن بهره ببرید

ویخاطر وی تاکید کرد: باید به استان ها قدرت بیشتری داده شود و اقتصاد منطقه در کنار تحرک بخشیدن به اقتصاد مردم برای رسیدن به اهداف مورد نظر هدف قرار گیرد.