دولت با اجرای طرح باز توزیع یارانه‌ها دست به یک ایثار بزرگ زد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سید عماد شاهرخی امروز پنجشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیر تعاون روستایی لرستان گفت: دولت سیزدهم با اجرای طرح باز توزیع یارانه‌ها دست به یک ایثار بزرگ زد، طرحی که قطعاً در بلند مدت منافع آن به نظام و انقلاب و مردم خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: ۲۰ تا ۳۰ درصد غلات و ۷۰ درصد مواد اولیه روغن جهان در دو کشور روسیه و اوکراین تولید می‌شود، از این‌رو با جنگ اتفاق افتاده صادرات این دو محصول توسط کشورهای روسیه و اوکران ممکن است انجام نگیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به وقوع خشکسالی در استان و اثر این پدیده بر کاهش تولید محصولات زراعی، بیان داشت: برخی محصولات دیم در مناطق گرمسیر و جنوبی لرستان به دلیل تنش آبی از بین رفته و پیش‌بینی می‌شود تولید گندم بیشتر از قبل نداشته باشیم.

شاهرخی بیان داشت: از طرفی کشورهای همسایه نیازمند واردات گندم هستند و این موضوع امکان قاچاق آرد را بیش از گذشته برای سودجویان فراهم کرده و ما را با تأمین اولیه کالاهای اساسی دچار مشکل می‌کرد.

وی بیان داشت: با اصلاح یارانه‌ها دولت مبالغی را در اختیار بانک‌ها و صندوق‌های بخش کشاورزی می‌گذارد و دریافت تسهیلات را تسهیل خواهد کرد تا مشکلی برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی به وجود نیاید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان بر استفاده از ظرفیت تشکل‌های بخش کشاورزی تاکید و تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که در استان داریم، این بوده که تشکل‌ها در یک زنجیره نیستند، بنابراین نیازمند یک الگوگیری در این زمینه هستیم.