دوباره به قله صعود می کنید؟ / تهیه 10 فیلم برای «فجر 41» – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، مهرماه سال گذشته احسان محمدحسنی رئیس سازمان اوج در این نشست اعلام کرد که ساخت چند فیلم در دستور کار این سازمان قرار دارد اما به دلیل سلامت اعضای بدن و درآمد این مجموعه بر سریال سازی ترجیح داده شد. کوشا باشید سال گذشته تنها فیلم «مسیح پسر مریم» به کارگردانی علی جعفرآبادی تولید شد. بالا شد، اما به دلیل مشکلات مجوز، در جشنواره فیلم فجر شرکت نکرد.

محمد حسنی در همین جلسه اعلام کرد که سازمان اوج در نظر دارد فیلمی با عنوان «خدیجه» به نویسندگی داوود میرباقری درباره حضرت امام حسین (ع) با محوریت زندگی یکی از شهدای کربلا و… بسازد. . .

بر اساس پیگیری های خبرنگار مهر، اکنون با کاهش شیوع کرونا، سازمان اوج در نظر دارد در سال جاری 10 پروژه سینمایی با فیلمسازان جوان و با تجربه که وی پیش از این با آنها همکاری داشته، تولید کند.

علاوه بر مطالبی که احسان محمدحسنی در نشست خبری مطرح کرد، فیلم‌ها در حوزه‌های حفاظت مقدس، شهدای نام‌آور، تاریخ اسلام و روشنگری، وقایع انقلاب هستند. از جمله این آثار می توان به پرتره های شهید بروجردی و شهید زین الدین اشاره کرد.

این محصول از سازمان اوج در مراحل پایانی فیلمنامه نویسی، تحویل و البته تولید است.

این سازمان در نظر دارد این آثار را به جشنواره فیلم فجر 41 برساند.