دهان گناوه پاک شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه ظهر یکشنبه در کنار این برنامه به استقبال هفته محیط زیست و روز محیط زیست گفت. ممنوعیت وی با بیان اینکه 16 تا 22 خرداد هر سال به عنوان هفته محیط زیست نامگذاری شده است، گفت: در این هفته برنامه های زیادی توسط اداره محیط زیست منطقه گناوه برنامه ریزی و اجرا شد.

کامبیز عبداللهی افزود: نظارت بر صنعت در شهرستان، راه اندازی دفاتر خدمات رسانی در مساجد و مساجد جمعه. پیامبر (ص)مسابقات نقاشی سایبری، دیدار با فعالان محیط زیست، دیدار با اصحاب رسانه، اعزام دوچرخه سواران به مشهد از بزرگترین برنامه هاست.

وی گفت: نظافت بخشی از برنامه برنامه ریزی شده در این هفته است خور (ساحلی) بندر گناوه که امروز با همکاری خدمات بندری و دریایی، شهرداری و فعالان محیط زیست پاکسازی می شود.

وی در پایان به مفاسد جمع آوری زباله ها اشاره کرد خور گناوه گفت: باطن و اطراف خور گناوه به دلیل وجود زباله آلوده به شرارت شده است و تاکنون کاغذبازی ها و پیگیری های زیادی از سوی این اداره در مورد آن صورت گرفته است.

او گفت که بیشتر زباله هایی که در آنجا ریخته است ناشی از وجود قایق های غرق شده و زباله های زیادی از کشتی های ساختمانی است. خور انتظار می رود صاحبان این قایق ها در نظافت و حفظ پاکیزگی منطقه همکاری بیشتری داشته باشند.

دهان گناوه پاک شد

رئیس اداره بنادر و دریانوردی گناوه تصریح کرد: بر اساس قوانین و مقررات وظیفه مدیریت بندر و به طور کلی دریاست. بیاور زباله و زباله در خور یا رودخانه غیرقابل پیش بینی است و فقط درگیر پاکسازی آلودگی های نفتی می شود، اما برای تمیز نگه داشتن منطقه، قایق هایی وجود داشتند که هر روز در محل هستند. خور گناوه زباله جمع می کند بیاور او انجام می دهد.

داود بهادری گفت: اگرچه استفاده از این شناور برای نظافت ضروری است، اما کافی نیست و تلقی می شود. خور گناوه به طول 3 کیلومتر که 30 هکتار مساحت دارد و ادارات کلیه موسسات. ی بر این اساس، تعاونی‌های صیادان و صاحبان قایق‌ها باید در پاکسازی مشارکت و همکاری داشته باشند.

وی گفت: تعاونی مواظب مالکان شناورهای کشتی سازی در منطقه باشد تا در دریا و پس از جمع آوری زباله های به جا مانده از تعمیرات رها نشوند. بیاور به یک مکان خاص بروید.

یکی از پیشنهادات ما این است که جلسه ای برگزار کنیم که بر روی همکاری فرمانداران و شهرداری ها، تعاونی های صیادان، مالکان قایق ها، شیلات، محیط زیست و مدیریت بندر و تفکیک متمرکز شود. وظایف در این زمینه برای هر بخش توانمند شود. انجام وظایف خود و برای کسانی که عمدا جابجا می شوند خور جنایت را می توان کشف کرد و دادستان می تواند مداخله کند.