دلیل حمله اسرائیل به سوریه عدم همکاری در اجماع است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، رئیس دفتر روابط عربی و اسلامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) خشونت های اخیر اسرائیل در فرودگاه دمشق را محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، خلیل الحیات به تلویزیون الاقصی گفت: ما خشونت اسرائیل در سوریه را محکوم می کنیم.

وی افزود: رژیم اشغالگر به این دلیل به سوریه حمله می کند که نتوانسته این کشور را برای پیوستن به اجماع و حل و فصل روابط سوق دهد.

الحیات تاکید کرد: امیدواریم سوریه با توجه به موقعیتی که دارد به بزرگترین نقش خود در منطقه دست یابد.

در همین حال، حازم قاسم، سخنگوی جنبش اپوزیسیون اسلامی فلسطین، حماس، پیشتر با صدور بیانیه ای تجاوزات مکرر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: این جنایات نشان دهنده ماهیت تروریسم و ​​شکنجه های رژیم صهیونیستی در منطقه است.

سخنگوی حماس همچنین با اشاره به خشونت های مکرر رژیم صهیونیستی علیه سوریه، تلاش برخی کشورهای عربی برای اصلاح روابط با اشغالگران را محکوم کرد.

گفتنی است، امنیت هوایی ارتش سوریه بامداد جمعه با آخرین خشونت نظامی رژیم صهیونیستی در حومه دمشق درگیر شد. منابع نظامی سوریه اعلام کردند که رژیم صهیونیستی ساعت 4:20 بامداد روز گذشته چندین حمله هوایی به مناطقی از جنوب دمشق در بلندی‌های جولان اشغالی انجام داد.

به گفته منابع، سیستم امنیتی سوریه در مقابل این موشک ها ایستاد و توانست اکثر آنها را شلیک کند. منابع به خبرگزاری سوریه (سانا) گفتند که خشونت دشمن باعث جراحت غیرنظامی و خسارات فیزیکی شده است. پس از این حمله، این اقدام در فرودگاه بین المللی دمشق به حالت تعلیق درآمد.