دفتر رئیس جمهور کره جنوبی 24 ساعته باز است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یونهاپدفتر ریاست جمهوری کره جنوبی از روز یکشنبه در وضعیت اضطراری قرار گرفته است زیرا انتظار می رود کره شمالی به زودی هفتمین آزمایش هسته ای خود را انجام دهد.

بر اساس این گزارش، یکی از مقامات دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی در گفتگوی تلفنی یونهاپ گفت: به دلیل احتمال اقدامات تحریک آمیز آمیز ارتش کره شمالی در هر زمان، چه آزمایش هسته ای باشد و چه پرتاب موشک، دفتر ریاست جمهوری آماده است. خوب 24 ساعت شبانه روز در دسترس است.

منابع کره جنوبی نیز گفتند که «یون سوک یول» رئیس جمهور این کشور در تعطیلات آخر هفته برنامه رسمی ندارد اما گزارش های زنده از فعالیت ها و تحرکات ارتش کره شمالی دریافت می کند.

کره شمالی از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 20 آزمایش موشکی انجام داده است.

پنتاگون اخیرا اعلام کرد که کره شمالی در حال آماده شدن برای یک آزمایش هسته ای واقعی است. کره شمالی آخرین بار در سال 2017 بمب هسته ای را در سایت پونگی-ری آزمایش کرد. با این حال، تونلی منتهی به تاسیسات زیرزمینی کره شمالی در سال 2018 در جریان مذاکرات صلح آمریکا و کره شمالی با رئیس جمهور دونالد ترامپ منفجر شد، اما کارشناسان گفتند. است اما قادر به ساخت و بازسازی این خانه ها خواهد بود.

کره شمالی اصرار دارد که در حال انجام تمرینات موشکی است خاکستراین آزمایش برای “آزمایش توانایی بازدارندگی جنگ هسته ای و حمله” انجام شد و در پاسخ به تمرینات نظامی مشترک بین ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن بود.