دست کم ۲۰ ماهیگیر یمنی توسط ائتلاف سعودی ربوده شدند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، وزارت شیلات دولت نجات ملی یمن از ربوده شدن 20 ماهیگیر یمنی خبر داد و این گونه اقدامات را به شدت محکوم کرد.

گفته می شود این ماهیگیران هنگام ماهیگیری در آب های یمن ربوده شده اند. وزات شیلات گفت که اقدامات نیروهای شورشی علیه ماهیگیران یمنی را محکوم می کند.

وزارت شیلات همچنین افزود که این صیادان در نزدیکی سواحل این منطقه هستند مانند این حادثه در شهرک رمیدی رخ داده و اطلاعی از محل انتقال صیادان در دست نیست. دادار بدون دست

این وزارتخانه در بیانیه خود از جامعه جهانی و سازمان های حقوقی نیز خواسته است برای آنها باید سکوت خود را بشکنند و مسئولیت تداوم سوء استفاده ائتلاف و مزدوران از ماهیگیران یمنی را بر عهده بگیرند.

این اعلامیه از سوی وزارت شیلات یمن در حالی منتشر شد که وزارت امور خارجه یمن هشدار داد که پیام نظامی اخیر به دلیل ماهیت هشداردهنده آن هیچ گونه خسارت جانی یا مادی به تاسیسات وارد نکرده است، در حالی که گزینه اقدامات گسترده تر است. اقدامات سختگیرانه برای کسانی که به فکر بازگرداندن غارت منابع طبیعی از همه سرزمین ها و بنادر یمن هستند، باز خواهد بود.

در این بیانیه تاکید شده است که سنا این کشور همچنان در حرکت به سوی صلح عادلانه و شرافتمندانه جدی است و از تلاش های ماموریت ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در یمن حمایت می کند.

در این بیانیه آمده است: تلاش‌های نمایندگان سازمان ملل باید با گام‌های جدی برای توقف خشونت و رفع موانع کامل بر سر راه اجرای اقدامات بشردوستانه برای رفع عواقب حادثه رانندگی همراه باشد. جلوگیری از ورود کشتی پر از مشتقات نفت و گاز داخلی به بندر حدیده و مانع از ورود و خروج خطوط هوایی تجاری نمی شود سنا است. اگر جدی هستید و می‌دانید که منابع لازم از طریق صادرات نفت و گاز یمن در دسترس است، برای پرداخت حقوق همه کارکنان دولت بدون استثنا گام‌های عملی بردارید.»

وزارت امور خارجه بار دیگر از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا شرایط را بررسی کند و وسوسه نشود که از آن به عنوان شورایی برای منافع کشورهای خاص استفاده کند، بلکه به عنوان شورای امنیت همه کشورها و کشورهای عضو. جامعه بین المللی مسئولیت های خود را مطابق با اهداف انجام دهد.