دست کشاورزان بر پوست بادام زمینی/ سرمازدگی خطر کشاورزی کرمان است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان


خبرگزاری مهر – گروه استانی: استان کرمان 25 درصد از سطح زیر کشت بادام زمینی کشور را در اختیار دارد و بافت و لاستیک آنها به عنوان قطب های تولید این محصول در استان شناخته می شوند، در حال حاضر بازار خرید و فروش بادام زمینی در استان داغتر از همیشه است و هر کیلو کروکودیل بسته به کیفیت از 160 تا 220 هزار به فروش می رسد. اما بخش زیادی از 17 هزار هکتار از باغات گردو در استان کرمان درگیر شیوع کرم است. ماشین تراشیخبندان و خشکسالی است.

مشکلی که سال هاست حل نشده است

برخی از این مشکلات سال هاست که مانع تولید در این زمینه شده و کارشناسان و محققان راه حل خاصی برای رفع این چالش ها ارائه نکرده اند. است مثلا خامه ماشین تراش که همچنان خطرناک ترین آفت درختان گردو در باغات استان محسوب می شود ممکن است ناگهان و درختان بیشتر است، اما راه حل موقت، مسکونی و گذرا است، گاهی به دلیل کمبود اعتبار یا تاخیر در تامین اعتبار برای مبارزه با این آفت، پروژه در این زمینه برای دولت بی معنی می ماند و بخش خصوصی نیز باقی می ماند. استریل به دلیل هزینه بالا و عدم وجود روش ویژه مبارزه با این آفت حذف شده است. است.

زیره را به کرمان آوردند

در نهایت این کشاورزان هستند که به این بیماری مبتلا می شوند، تنها کاری که می توانند انجام دهند قطع درختان و سوزاندن درختان است، اما امسال تغییر اقلیم دوباره کشاورزان را آزار داده و سرمازدگی باعث کاهش تولید بادام زمینی شده است. در کشور. استان و اکنون به جایی رسیده است که دوم تولیدکنندگان نارگیل کشور برای تامین نیاز مردم استان بذر را از آذربایجان شرقی، دانه خشک را از چین و تویسرکان وارد کرده و کشاورزان نیز ضرر کردند. بازار در استان است.

دومین تولیدکننده بزرگ بادام زمینی کشور برای تامین نیاز جمعیت استان بذر را از آذربایجان شرقی، دانه خشک را از چین و تویسرکان وارد می کند و کشاورزان استان نیز بازار خود را از دست می دهند. است

کاهش کیفیت محصولات و کاهش بهره وری کارگران، بازار را به مرز از دست دادن بازار رساند و پس از سال ها هشدار رسانه ای برای مدیران استانی و سازمان تحقیقات کشاورزی، حالا بادام زمینی کرمانی کشاورزان خود را دارند. دست در پوسته مهره گیر کرده است.

محمد سلاجقه یکی از کشاورزان نارگیل شهرستان بافت است که در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سال گذشته بارندگی خوبی نداشتیم و نتوانستیم کاری را که باید در مزرعه انجام دهیم، باغ را آبیاری می کنیم و این مشکل تاثیر می گذارد. عملکرد. و تولید و منجر به کاهش کیفیت تولید می شود.

وی بیان کرد: سرمازدگی ابتدای امسال از یک طرف باعث سیاه شدن قسمت زیادی از سرشاخه های اصلی و از بین رفتن محصول شد و از طرف دیگر حشره کرم. ماشین تراش سراسر باغ است و تنها کاری که کشاورزان می توانند انجام دهند حذف درختان گردو آلوده است.

دست کشاورزان بر پوست بادام زمینی/ سرمازدگی آفت کشاورزی کرمان است

وی ادامه داد: در برخی باغات بسیاری از این درختان حذف شده است است اما آثار باغ های قدیمی و متصل دیگر به چشم نمی خورد بلکه باید درختان آلوده را قطع کرد و سوزاند تا با حشره مبارزه کرد زیرا سم روی این حشره و کرم اثری ندارد. ماشین تراش دوباره متولد می شود.

حسین شمس الدینی باغبان دیگر ربیع وی همچنین در جمع خبرنگاران گفت: نارگیل چینی و تویسرکان در سال های اخیر به استان کرمان وارد شده و در عطاری ها به مردم عرضه می شود. با در نظر گرفتن مسائل اقتصادی

در برخی از پارک ها بسیاری از این درختان حذف شده اند است اما رد باغ های قدیمی و متصل دیگر قابل مشاهده نیست، اما درختان بیمار باید قطع و سوزانده شوند تا با آفات مبارزه کنند.

وی بیان کرد: محصول چینی که قطعا ارزش غذایی ندارد و این محصول اصلاح ژنتیکی شده است و ارگانیک نیست و کمترین چیزی که در مورد محصول تویسرکان می توان گفت کمبود چربی و در مورد مصرف سم است مانند منتقدان در این مورد. بدون بافت و گردو من میفهمم بخشی به کرمان منتقل می شوند. نمی توان اظهارات قطعی کرد.

وی بیان کرد: آنچه مسلم است بازار داخل استان نیز به دلیل تحریم ها از دست رفته است که امکان صادرات وجود ندارد و کشاورزان کرمانی حتی در استان محل زندگی خود بازاری ندارند و محصولات در کشور ما باقی می ماند. دست ها.

کشاورزان حمایت نمی شوند

وی گفت: کشاورزان آبی برای آبیاری ندارند، از سوی دیگر حمایتی هم نمی شوند و با وجود خسارت شدید اما کرم ها نه. ماشین تراش کنترل شده، بدون برنامه ای برای تامین آب، و بدون فکر خسارت سرمازدگی. لاستیک همچنین برای نوشیدن به مناطق دیگر منتقل می شود.

دست کشاورزان بر پوست بادام زمینی/ سرمازدگی آفت کشاورزی کرمان است

رئیس جهاد کشاورزی استان کرمان با تاکید بر سطح تولید بادام زمینی کرمان در سال جاری به خبرنگار مهر گفت: کاهش تولید ادامه دارد و علت اصلی آن سرمازدگی و خشکسالی است و پیش بینی ما برای امسال این است. محصول. 11500 تن

محمد خیر در مورد آن فکر کنید وی از برداشت سنتی، نبود بسته بندی و فروش عمده محصولات بدون برند در استان کرمان انتقاد کرد و افزود: نارگیل کرمان باید به نام این استان صادر و در بازار مصرف عرضه شود.

وی گفت: 17 هزار و 120 هکتار درختان میوه و میوه در استان وجود دارد که عمده حوزه های کشاورزی مربوط به معماری و لاستیک SY میل از است.

خوب در مورد آن فکر کنید وی افزود: بیشتر محصولات در استان تولید می شود و بخشی از آجیل به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.

علیرغم اینکه امکان کشاورزی در استان کرمان وجود دارد، اما برنامه ای وجود ندارد مقدار کمی در زمینه تولید و عدم حمایت از کشاورزان مشکلات کشاورزان بیشتر شده و کشاورزان به جای ماندن در روستا و تولید مجبور به مهاجرت هستند. و شاهد واردات گسترده خشکبار از استان های دیگر به کرمان هستیم. به طوری که آنها با عرضه محصولات ارزان قیمت سعی کردند بازار را به دست آورند و همین امر باعث شد ثمره کشاورزان کرمانی در دستانشان بماند.