دستگیری کلاهبردار ۱۱۰۰ میلیارد ریالی در دیواندره – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانسردار علی آزادی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: به دنبال شکایت تعداد زیادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از آنان، رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران انتظامی شهرستان دیواندره قرار گرفت.

وی افزود: طی بررسی‌های تخصصی مأموران مشخص شد، متهم با شگرد سوددهی به مالباختگان، اعتماد آنان را جلب و مبالغ هنگفتی نیز دریافت کرده و به مکان نامعلومی متواری شده است.

سردار آزادی اعلام کرد: با اشراف اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی مأموران، متهم شناسایی و پس از کسب مجوزهای قانونی در عملیاتی پلیسی در یکی از استان‌های مرکزی کشور دستگیر شد.

وی خاطرنشان کرد: متهم در تحقیقات اولیه و پس از مواجهه با مستندات پلیس، به کلاهبرداری از ۱۸۰ نفر به میزان هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی استان کردستان در پایان با اشاره به اینکه پلیس با تمام توان آماده مقابله با مخلان و برهم زنندگان آسایش و امنیت عمومی است، از شهروندان خواست که فریب ظاهر افراد سودجو و فرصت طلب را نخورند و در صورت اطلاع از هرگونه موارد مشکوک، بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.