دستگاه قضایی در جرایم علیه امنیت ملی شریک جرم نخواهد بود – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی قرامنی در مراسم تکریم و معارفه رئیس سابق و جدید دادگستری شهرستان قشم با بیان مشکلات و آشوب های اخیر اغتشاشات اخیر گفت: هیچ کس که نداند دشمنان بد و بد این نظام انجام می دهند. برای خود معیارها، معیارها، ارزش ها و مفاهیمی نداشته باشند. حجاب، پلیس و امثال آن.

وی ادامه داد: ما و قبیله، دین، علما، بزرگان و مراجع باید بدانیم و بصیرت داشته باشیم که دنبال بهانه هستند و می خواهند هر چیزی را وسیله ای برای رسیدن به اهداف خود قرار دهند، نفسانی و شیطانی. هر چند در 44 سال گذشته از انقلاب اسلامی به این مهم دست نیافته اند و از این به بعد بیش از گذشته ناموفق خواهند بود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: دستگاه قضایی به هیچ وجه در برخورد با جرایم به ویژه جرایم سنگینی که امنیت داخلی و خارجی را به چالش می کشد کارآمد نخواهد بود، به همان اندازه در همه دنیا و در هر جهت است. نظام‌های حقوقی دنیا، کشورها و همه نظام‌ها نسبت به امنیت خود حساس هستند و جرایم علیه امنیت اغلب جرایمی هستند که مجازات‌های سنگین و بازدارنده دارند.

قهرمانی افزود: در استان هرمزگان به طور کلی هم دادستان مرکز و هم دادستان ناحیه و به ویژه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم به طور خاص بر مشکل نظارت و رصد می کنیم در حالی که شرایط ما قانون و جرم است. متهم مهم حقوق شهروندی، انسانیت و احترام به قانون است.

وی گفت: طبق همین قانون با اغتشاشگران و اخلال گران آرامش و امنیت و استفاده از سلاح، تخریب اموال عمومی و یا آتش زدن خودروهای سازمانی و افرادی که مردم را می کشند و حمله می کنند برخورد می کنیم. پاسخ قاطع و در مناسب ترین زمان خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به اینکه دادستانی قشم حدود 40 یا 50 کیفرخواست برای اغتشاشات و اغتشاشات اخیر در این شهرستان صادر کرده است، افزود: نمی‌توانیم بنشینیم و تماشا کنیم که اتباع خارجی خودروهای شرکتی ما را آتش می‌زنند و درگیر می‌شوند. اغتشاش و غارت و خرابکاری بدون نظام حقوقی در هیچ کجای دنیا.» دنیا آن را می پذیرد و هیچ کس نباید از قضاوت این گونه افراد انتظار رفع داشته باشد.

وی بیان کرد: نکته اضافی این جلسات این است که ما باید بیشترین جذابیت را در رفتار و دستاوردهای خود داشته باشیم و نمی خواهیم کسی را از این روند و این قاعده دور کنیم، البته به یک دلیل کوچک.

قهرمانی اضافه کرد: باید تا جایی که می توانیم از این جاذبه دوری کنیم، در دستگیری و برخورد با کسانی که اگر هم از روی فریب یا اشتیاق عمل می کنند هوشیار و هوشیار باشیم. بیایید با آن روبرو شویم، ما نمی خواهیم اعداد زیادی را در مورد عدالت کیفری و عدالت کیفری قرار دهیم.