در این ژانویه از چه چیزهایی باید اجتناب کرد.


دبلیوکلاهی برای اجتناب از این ژانویه.

هر سال رژیم های بعد از کریسمس شروع می شوند.

هر سال این احساس به ما داده می شود که:

– باید رژیم دیگری بگیریم

-باید وزن کم کنیم

-بدن ما به اندازه کافی خوب نیست

-باید یه جورایی نگاه کنیم

همش دروغه صنعت رژیم غذایی از این طریق پول زیادی به دست می آورد، وقتی یک رژیم غذایی جواب نمی دهد همیشه رژیم دیگری وجود دارد.

در واقع، در حالی که این رژیم‌ها می‌توانند در کوتاه‌مدت کار کنند، همین است. آنها راه‌حل‌های کوتاه‌مدتی هستند و با ادامه رژیم غذایی بعد از رژیم می‌توانند منجر به افزایش وزن شما در طولانی‌مدت شوند، زیرا وزن اغلب دوباره به دست می‌آید، در صورتی که رژیم غذایی دیگری وجود داشته باشد، مقداری اضافی ذخیره می‌شود. رژیم های غذایی محدود می تواند متابولیسم شما را کاهش دهد (بدن شما انرژی کمتری برای فرآیندهای روزمره مصرف می کند) و می تواند اثرات روانی داشته باشد، از جمله احساس شکست، گناه و شرم.

چه برای یک رژیم غذایی ژانویه یا یک “تغییر سبک زندگی” که میزان غذای شما را محدود می کند، می تواند تأثیرات منفی مختلفی بر بدن شما داشته باشد. بدن ما تفاوت بین رژیم غذایی عمدی و کمبود غذا به دلیل کمبود یا قحطی را نمی داند.

محدودیت غذایی به این معنی است که ما ممکن است انرژی کافی برای اجرای فرآیندهای ضروری در بدن خود نداشته باشیم. یکی از اولین چیزهایی که ممکن است متوجه شوید افزایش هوس غذایی است، زیرا بدن شما سعی می کند شما را به سمت گزینه های پر کالری به عنوان وسیله ای برای بهبودی سوق دهد. تسلیم شدن به رژیم غذایی به این معنی نیست که اراده ندارید. این زیست شناسی شماست که از شما محافظت می کند!

با محدودیت طولانی مدت، بدن ما عملکردهای غیر ضروری بدن را برای حفظ عملکردهای ضروری کاهش می دهد. این ممکن است شامل ریزش موی سر و خشکی پوست و مو و حتی احساس سرما باشد. با گذشت زمان، تراکم مواد معدنی استخوان می تواند کاهش یابد و خطر شکستگی استخوان و پوکی استخوان در زندگی بعدی افزایش یابد. 🦴 توده عضلانی نیز ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد. سطوح پایین گلوکز (قند) خون نیز می تواند منجر به احساس سرگیجه و تحریک پذیری شود. سایر اثرات روانی بیشتر ممکن است شامل اضطراب، خستگی، مشکلات خواب و تمرکز ضعیف باشد.

در مقابل، وقتی از آزادی غذایی لذت می بریم، بدن ما به اندازه کافی تغذیه می شود تا از همه این علائم اجتناب کند. بدون محدودیت، ما به احتمال زیاد غذاهای متنوعی مصرف می کنیم، به این معنی که کمتر احتمال دارد هیچ ماده مغذی را از دست بدهیم. علاوه بر این، آزادی غذا به این معنی است که ما می توانیم از غذا لذت ببریم، چه به تنهایی و چه در جمع!

بنابراین، در ژانویه امسال، به جای پریدن از واگن رژیمی، چطور می‌توانید دو انگشت خود را به آن بچسبانید و روی بازگرداندن رابطه خود با بدن، غذا و دیگران کار کنید؟ این یک راه حل سریع نیست، اما مزایای ماندگاری برای سلامت جسمی، روانی و روانی شما به همراه خواهد داشت. در اینجا چند مرحله کوچک وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

به جای اینکه غذاها را بیرون بیاورید به آن اضافه کنید. بر خوردن بیشتر میوه، سبزیجات، لوبیا و حبوبات، غلات سبوس دار و چربی های سالم قلب (آجیل، دانه ها، آووکادو، زیتون، روغن زیتون، ماهی های روغنی) تمرکز کنید.

به سطح گرسنگی خود فکر کنید و در طول روز به آنها امتیاز دهید. اگر در حال بهبودی از یک اختلال خوردن هستید، ممکن است این موارد در حال حاضر دقیق نباشند، اما همچنان می‌توانید روی اتصال به آنها تمرکز کنید. یک اسکن گرسنگی مانند این را در اینجا امتحان کنید.

راه هایی برای حرکت دادن بدن خود پیدا کنید که واقعاً از آن لذت می برید و برای هفته خود برنامه ریزی کنید. پیاده روی طولانی در طبیعت، رقصیدن دور اتاق با موسیقی مورد علاقه، شنا، ورزش های تیمی، دوچرخه سواری، باغبانی. نیازی به حضور در باشگاه نیست!

مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید من می دانم که این کلمه بسیار زیاد استفاده می شود اما هنوز مهم است. فضای روزانه را در دفتر خاطرات خود بیابید تا از طریق مطالعه، روزنامه نگاری، کاردستی، پرورش چیزها، داشتن حیوان خانگی برای نگهداری، بیرون بودن، پازل، بازی های رومیزی، سطح اضطراب خود را کاهش دهید.

روی برنامه خواب خود کار کنید. وقتی به اندازه کافی بخوابید همه چیز بهتر است! شما می توانید انتخاب های منطقی تری در مورد غذا داشته باشید، انرژی بیشتری برای حرکت بدن خود داشته باشید و همچنین فواید سلامت جسمی خود را نیز داشته باشید.

شما می توانید برای 6 هفته کار از طریق غذا خوردن منعطف و برداشتن گام هایی در جهت آزادی غذا در دوره منعطف غذا خوردن به من بپیوندید. اینجا ثبت نام کنید.