در انتخابات ریاست جمهوری 2024 نیز شرکت خواهم کرد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی در قبل از میلاد، همین بایدنرئیس جمهور آمریکا در اولین سخنرانی عمومی و کنفرانس مطبوعاتی خود در کاخ سفید پس از انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا اعلام کرد که هر چه دستاوردهای حزبش در انتخابات میان دوره ای که یک امر اجباری تلقی شود. همه پرسی در مورد او، او برای بار دیگر در سال انتصابش در سال 2024 نامزد خواهد شد.

بایدن وی درباره کاندیداتوری مجدد در انتخابات ریاست جمهوری 2024 گفت: هدف ما اجرای این هدف است. این هدف ما بدون توجه به نتایج انتخابات است.

ولی وابسته به نتایج زودهنگام انتخابات نشان می دهد که دموکرات ها کمتر از حد انتظار کرسی های مجلس نمایندگان را از دست داده اند است و ممکن است بتوانند سنا را کنترل کنند.

بایدن وی همچنین گفت که تا اوایل سال آینده می تواند برای دومین بار در انتخابات ریاست جمهوری تصمیم بگیرد. از نو تصمیم فهمیدن آسان

بایدن وقتی از او پرسیده شد که ترجیح می دهد با «دونالد ترامپ» یا «رون» روبرو شود غیر صمیمیفرماندار فلوریدا که منتخب جمهوری خواهان و رقیب حزب ترامپ محسوب می شود، نامی از کسی نبرد و به سادگی گفت: تماشای رقابت آنها لذت بخش خواهد بود.

بایدن وی همچنین در سخنرانی خود گفت که دموکرات ها از ایجاد موج توسط جمهوری خواهان جلوگیری کردند.

رئیس جمهور آمریکا درباره پیش بینی «جند قرمز و تسلط جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان و سنا» که پیش از این مطرح شده بود. انتخابات او گفت: «این اتفاق نیفتاد.

بایدن وی افزود که اگر جمهوری خواهان کنترل یک یا هر دو مجلس کنگره را به دست آورند، “مایل است با” همکاری کند. وی افزود که امیدوار است به زودی با کوین مک کارتی، رهبر جمهوری خواه مجلس نمایندگان که می تواند گزینه بعدی برای ریاست جمهوری باشد، صحبت کند.

این در حالی است که پیش از این، کوین مک کارتی، رهبر جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان آمریکا، هنگام شمارش و اعلام نتایج انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا گفته بود که جمع آوری کرده است جمهوری خواهان رای کافی به دست آورده اند و در نتیجه در مجلسی که آنها پیروز شدند!

نماینده جمهوریخواه کالیفرنیا گفت: می خواهم از میلیون ها حامی خود در سراسر کشور تشکر کنم. مشخص است که در مسیر کنترل مجلس هستیم.

مک کارتی افزود: “اگر به آزادی، سخت کوشی و رویای آمریکایی اعتقاد دارید، این نتایج ثابت می کند که حزب جمهوری خواه نیز برای شما جایگاهی دارد.” ما در حال گسترش این حزب هستیم. ما اکثریت خواهیم بود و نانسی پلوسی (رئیس فعلی مجلس) اقلیت خواهد بود.

هنوز برای اعلام پیروزی در مجلس سنا صبح خیلی زود است و هنوز رقابت های زیادی در جریان است.

شمارش آرای انتخابات میان دوره ای ایالات متحده آمریکا در ایالت های مختلف این کشور همچنان ادامه دارد، اما آخرین نتایج نشان می دهد که جمهوری خواهان در از دست دادن کرسی های سنا پیشتاز هستند، اما رقابت سنا همچنان نزدیک است. .