درگیری شدید در الخلیل/ فعالیت در جنبش کریات اربا + فیلم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه یدیعوت آحرونوت در گزارشی اعلام کرد که محمد الجباری مجری جنبش کریات اربع از اعضای گردان شهید عزالدین قسام شاخه نظامی حماس است.

به گفته این منابع، محمد الجباری برادر وائل الجباری اسیر فلسطینی قسام است که توسط صهیونیست ها از نوار غزه اخراج شد.

همزمان رادیو ارتش رژیم صهیونیستی از برگزاری نشست امنیتی افسران نظامی رژیم صهیونیستی با حضور وزیر جنگ، رئیس ستاد کل ارتش و رئیس شبک خبر داد. رویداد عصر در شهرک کریات اربا در الخلیل برای ارزیابی وضعیت امنیتی.

رسانه های عبری نیز اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی پس از عملیات شب گذشته در کریات اربا، استان الخلیل و مناطق اطراف آن، به حالت آماده باش درآمد.

در همین راستا ارتش رژیم صهیونیستی صدها نظامی را در منطقه الخلیل مستقر کرد و تدابیر امنیتی را تقویت کرد.

صهیونیست ها از اقدام شب گذشته در الخلیل به شدت شوکه شده و نگران تکرار چنین اقداماتی هستند.

منابع صهیونیستی اعلام کردند اسلحه مورد استفاده در تیراندازی شب گذشته در کریات اربا در الخلیل یک Tzali M16 بود که ماه گذشته از صهیونیست ها به سرقت رفت.

درگیری شدید در الخلیل/ واکنش ها به عملیات کریات اربا + فیلم
محمد الجباری، مجری جنبش کریات اربع

گروه های فلسطینی جنبش الخلیل را پاسخی طبیعی به جنایات دشمن می دانند

گروه‌های فلسطینی از اقدام قهرمانانه شب گذشته در شهرک «کریات اربع» در الخلیل که منجر به شهادت یک صهیونیست و زخمی شدن 5 نفر دیگر شد، استقبال کردند.

حازم قاسم، سخنگوی جنبش حماس در واکنش به عملیات کریات اربع گفت: مقاومت در الخلیل افزایش یافته و جهاد تا زمانی که کل کرانه باختری، اردوگاه ها و شهرهای آن به اردوگاه مقاومت و شورش تبدیل شود، ادامه خواهد داشت. مردم فلسطین.”

وی افزود: دشمن صهیونیستی چاره ای جز شکست عزم کشور و مقاومت فلسطین ندارد.

طارق عزالدین، سخنگوی جهاد اسلامی کرانه باختری نیز اظهار داشت که الخلیل امروز سخنان خود را به طور کامل و واضح بیان کرد و ثابت کرد که آماده مقابله با دشمن و ایجاد وحدت در همه زمینه ها است.

همچنین جبهه خلق برای آزادی فلسطین اقدام قهرمانانه در الخلیل را مایه مباهات دانست و آن را بخشی از پاسخ ملت فلسطین به جنایات نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست دانست.

گروه مردمی با بیان اینکه اقدام دیشب ثابت کرد به جنایات دشمن پاسخ داده نمی شود و به انتقام خواهد رسید.

کمیته های مردمی اپوزیسیون نیز با استقبال از این اقدام، تاکید کردند که ملت فلسطین و مقاومت قهرمانانه نبردی شجاعانه به نمایش گذاشتند و بار دیگر ثابت کردند که سلاح و مقاومت حرف اول و آخر را می زند.

در تحولی دیگر، عصر دیروز ساکنان اردوگاه جبالیه در شمال غزه پس از اقدام قهرمانانه کریات اربا در الخلیل به خیابان ها ریختند و تشویق کردند.

دستگیری مجری نهضت شهادت کریات اربع

منابع محلی اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی شب گذشته پس از حمله به شهر الخلیل، نبیل کامل الجباری، برادر شهید را در منطقه کریات اربع دستگیر کرد.

از سوی دیگر این منبع خبری فلسطینی صبح امروز با انتشار عکس هایی از درگیری نظامیان صهیونیست با فلسطینی ها در الخلیل و تیراندازی صهیونیست ها به معترضان اعلام کرد: