درگیری ارتش سوریه و گردان آمریکایی در حومه الحسکه – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیه ایلیوم، ایست بازرسی ارتش سوریه از گردان آمریکایی در شمال الحسکه او یکی را از آن منطقه رد کرد.

بر اساس این گزارش، ارتش سوریه گروهی از نظامیان آمریکایی را از دو شهر خارج کرده است همیشه شیر SY م الخیر در منطقه همیشه اتفاق افتاد در قسمت شمالی الحسکه او را به زور عقب انداخت و از حرکت باز داشت.

حمل کننده روسیه الیوم افزود که 5 تانک نظامی وجود دارد که کاروان آمریکایی قصد داشت از این منطقه عبور کند.

ارتش سوریه در 13 سپتامبر از حرکت کاروان آمریکایی متشکل از 4 تانک نظامی و یک کامیون کوچک و عبور آنها به منطقه جلوگیری کرد. منصفانه است در جنوب شرقی شهر قامشلی جلوگیری کرد

فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه پیشتر تاکید کرده بود که اشغال بخشی از خاک سوریه توسط آمریکا و ترکیه علاوه بر تداوم اشغال بلندی های جولان توسط رژیم صهیونیستی و حملات مکرر این رژیم به مردم سوریه انجام می شود. زمین، حاکمیت سوریه و قانون بین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد را نقض می کند و صلح و ثبات منطقه را تهدید می کند.

وزیر امور خارجه سوریه افزود: از سازمان ملل می خواهیم با توجه به شرایط مندرج در اساسنامه این سازمان در این زمینه مشارکت کند.

در همین حال، ارتش آمریکا به سرقت نفت و غلات سوریه ادامه می دهد.