دخالت آمریکا و عربستان در انتخاب رئیس جمهور لبنان – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، اعضای شورای مرکزی حزب الله لبنان تاکید کردند که لبنان در آستانه یک پیروزی ملی، تاریخی و راهبردی در تحقق همه خواسته ها در حوزه اقتصادی است که در آن وجود دارد. .

بر اساس این گزارش، شیخ نبیل قاووق همچنین افزود: مذاکرات 11 سال گذشته حتی یک متر از حقوق دریایی ما را محقق نکرده است، اما پس از عملیات ضد پهپاد، موازنه تغییر کرده و خواسته ها برآورده شده است.تمام لبنان . این دستاورد با همکاری با مقاومت و وحدت ملی بود.

شیخ نبیل قووق در مراسمی در منطقه عیتا الشعب اعلام کرد: شاهد پیروزی مقاومت در برابر تمامی نیروهای نظامی، سیاسی و امنیتی دشمن، اما در لبنان عده ای موفقیت مقاومت را انکار می کنند زیرا آنها را عصبانی می کند. هیستری زیاد.

وی در خصوص انتخاب رئیس جمهور جدید لبنان نیز گفت: دخالت سفارت عربستان در لبنان در انتخابات ریاست جمهوری همانند انتخابات پارلمانی بر لبنانی ها پوشیده نیست و این بار مستقیم و بدون واسطه این کار را انجام می دهد. نمایندگانی هستند که از فشار سفارت های عربستان و آمریکا و اهانت به حاکمیت و حیثیت لبنان گلایه دارند کافی است.

شیخ نبیل قاووق همچنین تأیید کرد که مداخله سفارت های آمریکا و عربستان روند انتخاب رئیس جمهور را دشوارتر کرده است، زیرا این دو سفارت و پیروان آنها در لبنان می خواهند با مخالفان رئیس جمهور روبرو شوند.