داوطلبان هلال احمر شناسنامه دریافت می کنند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، پیرحسین کولیوند در جلسه شورای معاونت جمعیت هلال احمر افزود: امروز لازم است پیشنهادات مردم برای ارتقای کیفیت خدمات در توالی اربعین حسینی گرفته شود. آن را بیاورید از نظر تحصیلی، کمک های اولیه و کمک های اولیه برای رانندگان وسایل نقلیه عمومی مانند کامیون و اتوبوس، دانشجویان، دانشگاه ها و ساکنان باید جدی گرفته شود. یعنی آموزش کمک های اولیه برای همه مردم باید جدی تری گرفته شود.

وی تصریح کرد: الگوی مدیریت داوطلبان هلال احمر ما یک الگوی موفق در دنیاست و به همین دلیل باید تلاش شود تا بیشترین تعداد داوطلب در کشور جذب شود. داوطلبان باید گواهینامه داشته باشند و مهارت ها و توانایی های آنها باید به وضوح تعریف شود. در بین داوطلبان، گروهی از داوطلبان فعال نیز باید شناسایی شوند تا در مواقع ضروری از افراد متخصص استفاده شود.

کولیوند ادامه داد: رئیس جمهور از زحمات هلال احمر روز گذشته در اربعین حسینی قدردانی کرد. علاوه بر این، وزیر بهداشت بر همکاری با مقامات عراقی تاکید کرد. به دلیل این موفقیت باید گزارش کاملی در قالب مقاله از مراسم اربعین تهیه و به صلیب سرخ تحویل داده شود، چرا که تجمع بزرگی به عنوان اربعین حسینی وجود ندارد و باید به صلیب سرخ اطلاع رسانی شود. این رویداد توسط هلال احمر ایران

وی افزود: باید سایر جوامع ملی هلال احمر مانند افغانستان، پاکستان، اروپا و آفریقا را در مراسم سال آینده برای گسترش فرهنگ تشیع و اربعین حسینی وارد کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر در مورد لزوم کمپین همگانی آن را بیاورید وی با تایید مازاد داروها در خانه گفت: می توانیم این داروها را به نیازمندان بدهیم.