دانشگاه دریانوردی در گیلان ساخته می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حسن یونسی خمسی وی پیش از ظهر دوشنبه در سالن کنفرانس اداره کل بنادر و امور خارجه گیلان گفت: ویژه برنامه آه تو امنیت دریایی و بندری باید بهبود یابد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد تصادفات ناشی از کم باری است، افزود: تصادفات صفر دلیل عدم حرکت و تحرک در دریا است و در پیشرفته ترین کشورها این بلایا رخ می دهد، اما تلاش می شود تا از آن جلوگیری شود. آنها فاجعه در گیلان. ” حداقل آمد.

یونسی رشد اقتصادی و جذب کالا و سرمایه گذار را از برنامه های در دستور کار خود عنوان کرد و افزود: باید با مدیریت جهادی و ایجاد ترافیک آرام دریایی زمینه توسعه اقتصادی موفق گیلان را فراهم کرد.

وی درباره لزوم مدیریت بندر گفت: بندر انزلی به دلیل قرار گرفتن در مجاورت تالاب از میزان تولید بالایی برخوردار است و در تلاش است تا عمق مناسبی برای پرواز ایجاد شود و در نیمه دوم سال قرار داریم.

مدیرکل بندر و دریابانی گیلان راه اندازی دانشگاه دریانوردی گیلان را در اولویت کاری خود برشمرد و ادامه داد: که در دانشگاه های مختلف برگزار می شود، برای اولین بار این دانشگاه برای دوره های کارشناسی دریانوردی دریای آزاد است. گیلان.

وی همچنین گفت: مذاکرات عالی با مسئولان شهری و استانی و دستگاه های اجرایی مانند گمرک و مناطق آزاد برای رونق اقتصادی گیلان در دستور کار است.