داعش چین را تهدید کرد! – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نشریه یک غریبه سیاستتروریست های داعش در یکی از جدیدترین اظهارات نشریه انگلیسی به نام صدای خراسان (داعش مستقر در افغانستان که مدعی استان خراسان از آن خود است) از گسترش سلطه اقتصادی چین در سراسر جهان و رفتار این کشور خبر دادند. مقامات کشور نسبت به اقلیت اویغور. چین از این پس چین را یکی از اهداف داعش قرار داده است.

وابسته به گزارش یک غریبه سیاست این تهدید نشان دهنده تغییر در لفاظی های تهاجمی داعش علیه چین است ایجاد شده زیرا داعش پیش از این هرگز تهدیدی جدی برای چین نبوده است. این رویکرد را می توان اصلاحی اساسی در دیدگاه این گروه افراطی به ویژه داعش دانست که پیش از این از صحبت در مورد چین خودداری می کرد.

تروریست ها با بحث در مورد دخالت چین در احیای جاده ابریشم، می گویند این اقدام نشان دهنده تلاش پکن برای اثبات هژمونی خود در سراسر جهان است.

تروریست‌های داعش در این بیانیه اعلام کردند که چین از غرب آسیب‌پذیرتر است و به دلیل درگیری با آمریکا و مشکلات منطقه‌ای آن، نمی‌تواند مانند غرب پاسخگوی کامل باشد. تروریست های داعش حتی چین را با امپراتوری مغول مقایسه کردند و طول عمر حکومت و حکومت پکن را تحقیر کردند.

اما جالب‌ترین چیز توصیفی نیست که تروریست‌های داعش در این بیانیه درباره چین به کار برده‌اند، بلکه مشکلی که ممکن است پکن را نگران کند، تهدید داعش برای پروژه جاده ابریشم جدید است، زیرا قبلاً یک شرکت چینی در موزامبیک وجود داشت. . به دلیل تهدیدات تروریستی بسته شد.

در سال 2017 دو شهروند چینی که برای پروژه ای به پاکستان سفر می کردند در استان بلوچستان این کشور مورد حمله داعش قرار گرفتند و ربوده شدند و سپس کشته شدند. پس از این اتفاق چین اعلام کرد که پروژه ای به ارزش 57 میلیارد دلار در این زمینه اجرا می شود.