داعش مسئولیت انفجار مسجد کابل را برعهده گرفت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل الجزیره، گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله و انفجار تروریستی در مسجدی در شهر کابل پایتخت افغانستان را برعهده گرفت.

این انفجار شامگاه روز چهارشنبه، ۴ خرداد در مسجد «حضرت ذکریا» در چهار راه ترافیک واقع در شهر کابل رخ داد و تا کنون در این حادثه ۶ نفر کشته شده و ۱۵ تَن نیز زخمی شده اند.

مسئولان امنیتی طالبان در کابل تاکنون در این باره اظهاری نکرده اند. این درحالی است که طی ساعات گذشته ۲ انفجار در شهر مزارشریف مرکز ولایت بلخ نیز رخ داده است.

کمتر از چند ساعت پیش بود که وقوع انفجاری مهیب در حوزه دهم امنیتی شهر مزار شریف در مرکز ولایت بلخ واقع در افغانستان شنیده شد. فرماندهی پلیس طالبان در بلخ وقوع انفجار را تأیید کرد؛ اما تا کنون درباره آن اطلاعاتی را منتشر نکرد.

این انفجار یک خودرو مسافربری را هدف قرار داده بود. دقایقی پس از آن، انفجار دوم در کارته آریانا در حوزه پنجم امنیتی شهر مزارشریف رُخ داد.

به گفته این منابع، ۱۰ نفر در این رویداد کشته و زخمی شده اند.

طالبان تاکنون تنها وقوع یک انفجار را تأیید کرده است.

حدود یک ماه قبل نیز دو انفجار بمب جاسازی شده در دو مینی‌بوس مسافربری در مزارشریف جان دست‌کم ۹ نفر را گرفت. بیشتر قربانیان آن رویداد هم شیعیان و هزاره‌ها بوده‌اند.

با وجود آنکه شمار حملات و بمب‌گذاری‌ها در چند ماه گذشته کاهش یافته و طالبان از سرکوب داعش خبر داده بود، از حدود یک ماه پیش، حمله به شهروندان غیرنظامی در افغانستان ده‌ها قربانی بر جا گذاشته است. گروه تروریستی داعش، مسئولیت دور اخیر حملات را معمولاً بر عهده گرفته است.