داروی کافی برای زائران مدینه و مکه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، در اولین جلسه شورای هماهنگی و هماهنگی حمله کنند مقام معظم رهبری و انجمن حج و زیارت درمدینه روشنگری صورت گرفت، رهبران واقعه حج 1401 از روند اجرای این مراسم و اقدامات انجام شده در گروه ها. حمله کنند و مقر مدینه گزارش داد.

بررسی راهکارهای رفع مشکلات برخی از مهاجران و اقدامات انجام شده در زمینه بهداشت و تجهیز بیمارستان های مدینه و مکه و برنامه های فرهنگی انجام شده از دیگر موضوعات این دیدار بود.

رئیس انجمن حج و زیارت در این نشست با اعلام اینکه بسیاری از زائران ایرانی نمی توانند حج امسال را تصور کنند، افزود: با وجود همه دغدغه ها و مشکلات به یاری خداوند توانستیم این کار بزرگ را انجام دهیم. “

سید صادق حسینی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا موضوع حج را حل کنیم به هماهنگی و همکاری وزارتخانه ها و دستگاه های مرتبط در اجرای این مراسم اشاره کرد و افزود: توانستیم این موارد را که مانع اعزام خارجی ها می شویم حذف کنیم. به سرزمین اعلامیه.» و به یاری خداوند هیچ مانع خاصی در مسیر ارسال و اجرای برنامه حج 1401 وجود ندارد.

وی درباره جذب کادر پزشکی در مدینه و مکه برای ارائه خدمات درمانی به گردشگران ایرانی گفت: دارو به اندازه کافی وجود دارد و مشکلی برای تامین داروی مورد نیاز گردشگران نداریم.

پس از این جلسه روسای هیئت حج ۱۴۰۱ به تشریح اقدامات انجام شده و برنامه های تسهیل در امور گردشگران ایرانی پرداختند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه خوشبختانه برای اهدای دارو کمترین مشکل را داشتیم، خاطرنشان کرد: با انتقال برخی از داروهای ضروری که با اعزام گردشگران انجام شد و ورود سه محموله دیگر، مشکل رفع شد. دارو.» رفته بود.

سید علی مرعشی افزود: اگرچه خرید سرم ها و شربت های ضروری در عربستان به کندی انجام شده است اما در حال حاضر انجام شده و مشکلی نداریم.

مرعشی همچنین به ساخت بیمارستانی برای ارائه خدمات درمانی به زائران در مکه و مدینه پرداخت و گفت: بیمارستانی را در مکه راه اندازی کردیم و تجهیزات و لوازم آماده است و آزمایشگاه نیز فعال بود.

وی افزود: 5000 کیسه کرون از وزارت بهداشت عربستان دریافت کرده ایم و فردا 10000 کیت دریافت خواهیم کرد.

در ادامه این نشست جواد شاد معاون مرکز حج و زیارت مدینه منوره از ساخت این مرکز و بهره برداری از آشپزخانه برای طبخ غذای زائران خبر داد و گفت: ایرانیان در رضوان از نماز، مناجات و عبادت صحبت می کنند. زیارتگاه

وی افزود: تاکنون از ۷۱۵۰ مهاجر ایرانی تخلیه شده به مدینه، یک هزار و ۲۳۴ نفر به مکه رفته اند.

ابراهیم جهروتی زاده رئیس بازرسی و ارزیابی انجمن حج و زیارت مدینه گزارشی از بازدید از هتل ها و انبارها ارائه کرد و سپس حجت الاسلام سید رمضان موسوی مقدم رئیس مرکز حج و زیارت در رسانه ملی گفت. : تاکنون علاوه بر تهیه 48 بسته جدید، 45 دقیقه اطلاعات مربوط به حج 1401 منتشر شده است.

وی از برنامه رسانه ملی برای پوشش برنامه حج تمتع 1401 خبر داد و افزود: تمامی شبکه های استانی برنامه هایی با موضوعات حج پخش می کنند و صدا و سیما نیز در صدد احیای سنت های فراموش شده مرتبط با حج بوده است.

در این نشست حجه الاسلام سید حسین رکن الدینی و علی خیاط وزیر فرهنگ و امور بین الملل و محمدحسین خوشنویس معاون توسعه مدیریت و ثروت حزب بعث کشور نیز گزارشی از برنامه های خود ارائه کردند. کمیل و ندبه و حلقه عشق و معرفت ذکر شده است.

این گزارش حاکی از آن است که در پایان این دیدار وحید صفاری، رئیس ستاد بحران حج و شورای عتبات عالیات به تشریح اقدامات انجام شده در مجتمع حج و زیارت و رسالت مقام معظم رهبری: ابلاغ پرداخت.

وی از اقدامات انجام شده در کاروان ها خبر داد و گفت: از هتل های محل اقامت زائران بازدید می کنیم و با هندی ها ارتباط برقرار می کنیم و مشکلی وجود ندارد.

خاطرنشان می شود: امسال بیش از 39 هزار و 600 زائر ایرانی در موسم حج حضور خواهند داشت. سفر حجاج ایرانی به سرزمین اعلامی از 3 خرداد آغاز شده و تا 22 تیرماه به سمت دو شهر مدینه منوره ادامه دارد.

برخی از حجاج قبل از مدینه و برخی بعد از مدینه خواهند بود; بازگشت زائران تا روز هفتم مرداد ماه و آخرین روز ذی الحجه است.

رئیس سازمان حج و زیارت عصر جمعه گذشته برای حضور و نظارت بر اجرای مراسم حج تمتع 1401 وارد عربستان شد.