خیابان های سیریک سردرگم است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، پس از انتشار گزارشی از سوی خبرگزاری مهر در خصوص شیوع خوک های شبانه در شهرستان سیریک، مسئولان ستاد کنترل حیات وحش محیط زیست هرمزگان؛ با توجه به اینکه خوک ها بوی تند دارند برای جستجوی غذا در سطل زباله و ضایعات غذا برای تهیه غذا و بدون استثناء سیریک وارد روستا شدند.

اگرچه این گرازها سال‌هاست در حومه سیریک و روستاهای اطراف زندگی می‌کنند، اما گزارش‌ها مبنی بر حمله به سیریک در ماه‌های اخیر افزایش یافته است و به گفته وکلای مدافع محیط زیست این حیوانات به دنبال غذا برای انداختن در سطل زباله هستند.

اگرچه تاکنون گزارشی از حمله گرازها به شهروندان سیریک گزارش نشده است، اما نگرانی شهروندان سوری در مورد حملات به گله های گراز که باعث آزار غیرنظامیان می شود افزایش یافته است.

گاهی خوک‌ها با بچه‌هایشان وارد شهر می‌شوند و آنها را خطرناک‌تر می‌کند، زیرا خوک مادر نگران امنیت بچه‌هایش است، بنابراین می‌تواند به عابران حمله کند.

بنابراین، به جای توجیه جمعیت سیریک از حمله گراز، محیط بانان باید برنامه بقای بهتری برای جلوگیری از حمله گراز به سیریک داشته باشند.