خوردن روزانه یک مشت گیلاس چه فوایدی را به همراه دارد؟

cherry benefits6 696x420 1 - خوردن روزانه یک مشت گیلاس چه فوایدی را به همراه دارد؟

خوردن روزانه یک مشت گیلاس چه فوایدی را به همراه دارد؟

گیلاس یکی از میوه های تابستانی خوشمزه و سالم است. این میوه منبع عالی انرژی تلقی می شود، خوردن روزانه آن برای روزهای تابستانی مفید می باشد.

خوردن گیلاس، در روند خواب تعادل ایجاد می کند، قدرت بینایی را بهبود می بخشد، هضم و عملکرد مغز را بهبود می بخشد و به مقابله با گرفتگی عضلات و درد کمک می کند.

بسته به نژاد، اندازه و رنگ، نوع گیلاس ممکن است متفاوت باشد.

اما تمامی گیلاس ها از صورتی تا قرمز محتوای مواد مغذی تقریباً یکسانی دارند. گیلاس شامل ویتامین های E ، C ، B3 ، B4 ، B5 و همچنین مواد معدنی نظیرآهن، پتاسیم، منیزیم، کلسیم ، فسفر است.

ایرینا مالتسوا، متخصص تغذیه در روسیه در مقاله ای می نویسد: “هر نوع توت با رنگ تیره به عنوان مثال گیلاس، حاوی مواد مغذی گیاهی مفید، پلی فنول است که اگر در حد متوسط ​​مصرف شود، بدن را از اثرات مخرب رادیکال های آزاد و در نتیجه از پیری محافظت می کند.”

علاوه بر این، گیلاس همچنین حاوی مقدار زیادی آنتوسیانین است که یک آنتی اکسیدان قوی می باشد. این مواد با جلوگیری از رشد بافت های تومور در بدن، عملکرد پیشگیرانه از ایجاد تومور در بدن را ایجاد می کند.

آنتی سیانین موجود در گیلاس شامل ترکیباتی است که در برابر عوامل و ریسک فاکتورهای سرطان پوست مثل رادیکال های آزاد مخرب مقابله می کند.

دیدگاهتان را بنویسید