خبر خوش برای بهزیستی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، میرهاشم موسوی در نشست خبری که بعدازظهر دوشنبه 29 تیرماه 1401 در سالن کنفرانس انجمن تامین اجتماعی برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره بدهی دولت به تامین اجتماعی افزود: . : سال گذشته 80 میلیارد تومان در قالب اوراق و سهام به تامین اجتماعی تعلق گرفت. در رژیم گذشته بخشی که به ما منتقل شد هیچ سودی نداشت، ما مطمئن شدیم که این تجربه تلخ دیگر تکرار نشود.

وی ادامه داد: سال گذشته شرکت خوبی گرفتیم. امسال 90 هزار میلیارد تومان بودجه برای نصب در نظر گرفته شده است بدهی دولت پیش بینی کرده است که کارهای اولیه در چند هفته آینده تکمیل خواهد شد. تصمیم دولت و وزارت اقتصاد این است که شرکت های دارای جایگاه خوب و بالا به ویژه شرکت های بورسی به تامین اجتماعی منتقل شوند.

موسوی ضمن اعلام خبر خوش برای وام دهندگان افزود: امروز با همکاری خوب توانستیم عنوان «بدون بدهکار سوپر بانکی» را از تامین اجتماعی حذف کنیم و حدود 88 هزار میلیارد تومان از بدهی ما به بانک رفاه تسویه شد. با تسویه و از لیست بدهکاران از بانک حذف شد و بزرگترین وام دهنده شد.

مدیرعامل سازمان اجتماعی تایید کرد: در حال حاضر 40 میلیارد از کارفرمایان طلب داریم و امیدواریم بتوانیم حساب آنها را تسویه کنیم.

وی همچنین در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اقدامات تامین اجتماعی در رسیدگی به پول مواد مخدر گفت: هدف ما افزایش قیمت مواد مخدر نیست، وظیفه ما در قبال بخش این است که کار کنیم. بیمه پرداخت آن است. مابی شباهت و ما قصد داریم نحوه پرداخت خود را تغییر دهیم و باید آن را تغییر دهیم مابی شباهت دولت باید افزایش مراقبت های پزشکی را تحمل کند. که مابی شباهت به طور خودکار اعمال می شود و مردم پول بیشتری نخواهند داد.