«خاطرات با حاج قاسم» در هفته کتاب عرضه می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، بهرام مسلمی مهانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان درباره برنامه این اداره کل در گرامیداشت هفته کتاب -30 در جمهوری اسلامی ایران گفت: در هفته کتاب «یاد حاج قاسم» نوشته حسین پریوش; شاعر و نویسنده جنوب کرمان معرفی می شود. از ویژه برنامه های هفته کتاب نیز انتشار کتاب های شعر و کتاب در حوزه فرهنگ بومی است.

وی افزود: نهادینه شدن فرهنگ یادگیری منوط به دور هم جمع شدن همه نهادها و ادارات مرتبط با آموزش و پرورش است. کتاب و کتابخوانی از موضوعاتی است که از سنین پیش دبستانی باید بر آن تاکید کرد و همیشه برای آن برنامه ریزی های ویژه ای تدارک دید. از این رو با هفته کتاب مسابقه انشا با دو موضوع «جنوب کرمانی ها به آرتین آنها نامه می نویسند و “کتابی که می خواهم” توسط اداره آموزش ملی در آن منطقه سازماندهی می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با تایید اینکه برای گرامیداشت هفته کتاب برنامه های مختلفی در این حوزه پیش بینی شده است، گفت: فراخوان کتاب، بازدید از کتابفروشی، اهدای کتاب به زندانیان، ساخت نقاشی. . ایستگاهی با موضوع کتاب «و کتاب خوانی» در نماز جمعه و «خاطره» بخشی از برنامه هفته کتاب حوزه جنوب کرمان است. همچنین در سه شهر این منطقه تئاتر خیابانی با موضوع کتاب و کتابخوانی برگزار می شود.

بهرام مسلمی مهانی ادامه داد: «جشنواره چاپ» از دیگر برنامه های فرهنگی است که با هفته کتاب در فضای باز برگزار می شود. در این برنامه از فعالان حوزه نشر جنوب کرمان تجلیل می شود.