خارجی ها در حوزه پزشکی/ گرفتار مطب نشوید-اخبار مهر ایران و جهانمریم قاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از مهمترین زیرساخت های حمایت از تولید ملی این است که دستگاه اجرایی به بلوغ فعالان اقتصادی و سازمان های خاص و آرمان های کاری آنها باور داشته باشد. گری شکست خورده و این مشکل در حوزه تجهیزات پزشکی بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: در یک دهه اخیر به ویژه در دوران تحریم، تجربیات ارزنده و ارزشمندی در سازمان های خصوصی جمع آوری شده است و فعالان اقتصادی در آن دوران با انواع و اقسام خطرات و مشکلات مواجه بوده و با احتیاط بر آنها فائق آمده اند. دیا. بنابراین بهتر است مدیران دولتی مانند هر کشوری که در مسیر توسعه قرار دارد از این مهارت منحصر به فرد به درستی استفاده کنند و بر حسب سازمان های ذیربط به امور بخش غیرحزبی اجازه دهند.

قاسمی ادامه داد: این یک راهبرد ارزنده در مواجهه با مسائل و کژی های اداری و اداری است. سلام فربا که توان فعالان اقتصادی و تجمیع دانش بنیان را صرف می کند به همین اصل اشاره می کند که دولت باید امور خود را به طور مستقل به سازمان های مرتبط واگذار کند و از این طریق نقش خود را در نظارت و سیاست گذاری تقویت می کند. بنابراین، اگر دولت ایالتی واقعاً به دنبال حمایت از تولید داخلی است، بهتر است به جای ارائه یک آدرس پراکنده، به یکی از آزمایش‌ها برود. بدن اصول مدیریت به معنای برون سپاری و انتقال قدرت است گریآنها چرخیدند

وی افزود: البته برون سپاری نیز اصول و مبانی خاص خود را دارد و در دنیای مدرن تجربیات زیادی در این زمینه وجود دارد که سودمند است. گرفتن از آنها شما باید بروید برون سپاری، باید رعایت شود، در غیر این صورت اداره به چرخه بوروکراسی سخت‌گیرانه‌تری تبدیل می‌شود و قوانینی را ایجاد می‌کند که وضعیت را ناکارآمدتر از قبل می‌کند.

قاسمی می گوید: یکی از بزرگترین ملاحظات در این زمینه روش شناسی است برون سپاری، باید مبتنی بر انصاف باشد و به ایجاد توازن بازار و تعادل بین امواج اقتصادی منجر شود نه اینکه بر بی عدالتی، انحصار و تعصب بیفزاید.

وی افزود: دومین ملاحظه این است که دولت باید زیرساخت های لازم را فراهم کند نه این که به موازی کاری و موازی کاری منجر شود که فعالان اقتصادی را به چاه بکشاند.

در ادامه دبیر انجمن تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی: سومین ملاحظه، لزوم انطباق با وظایف و مسئولیت های تعیین شده انجمن غذا و دارو است. متأسفانه ما شاهد شرایطی هستیم که سازمان ها برای افزایش قدرت خود سعی در گسترش منطقه و قلمرو خود دارند. به عنوان مثال سازمان غذا و دارو که همان وظایف قانونی را دارد در سایر بخش ها نیز ورود پیدا می کند. ایده بسیار مهم در فرآیند برون سپاری، خاطرنشان می شود که سازمان در چارچوب مسئولیت ها و ماموریت های خود فعالیت می کند

همچنین فرمود: بالاخره برون سپاری، باید با نظرات مداوم از طرف همراه باشد ز برای افزایش کارایی و کاهش تلفات مفید است.