حمله موشکی مسکو به کی یف اقدامی برای اختلال در عرضه تسلیحات در غرب است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانآژانس اطلاعات نظامی بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد که حمله موشکی روسیه می‌تواند تلاشی برای مختل کردن ارسال تسلیحات غربی به ارتش اوکراین در خط اول درگیری روز دوشنبه در دونباس کیف (از جمله جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک) باشد.

ستاد کل ارتش اوکراین روز گذشته اعلام کرد که یکی از این موشک ها توسط نیروی هوایی اوکراین رهگیری شده و دیگری به زیرساخت های شمال کیف، پایتخت اوکراین اصابت کرده است.

گزارش ها حاکی از آن است که ارتش روسیه بامداد دیروز پنج راکت به کی یف شلیک کرد.

پنتاگون همچنین اضافه کرد که ارتش روسیه ممکن است چندین سیستم امنیتی هوایی را به جزیره مار در دریای سیاه منتقل کرده باشد تا احتمالا امنیت هوایی کشتی‌های نیروی دریایی روسیه در اطراف جزیره را تامین کند.

درگیری ها در شرق اوکراین تشدید شده است. ولودیمیر زلینسکی رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد که با نیروهای اوکراینی در خط مقدم نبرد در منطقه دونباس دیدار کرده است.

به گفته منابع اوکراینی، ارتش اوکراین و روسیه نیز کنترل شهر سورودنتسک در منطقه لوهانسک را تقریباً یکسان در اختیار دارند.

پیش از این وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک ناو نظامی اوکراینی را در نزدیکی بندر اودسا در جنوب غربی اوکراین سرنگون کرده است.

در همین حال، مقامات مسکو تاکید کرده اند که عرضه هرگونه سلاح به دولت کی یف تنها بر اقداماتی مانند ریختن سوخت بر آتش درگیری ها و طولانی شدن درگیری تأثیر می گذارد.