حمله فیزیکی به افسران دانشگاه تهران با سلاح سرد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران، عصر روز شنبه هفدهم آبان ماه 1401 فردی با حضور در جلسه دانشجویی دانشگاه تهران، از سوی افسر فیزیکی دانشگاه به عنوان فردی مشکوک، نه مورد اشاره قرار گرفت. یک دانش آموز. وی در حالی که در حال خروج از درب منزل بود روز 25 آذرماه با درخواست فیزیکی ماموران کلانتری دانشگاه تهران مبنی بر تحویل کارت دانشجویی خود، با آنها درگیر شد و پس از اصابت چاقو به دو نفر از پرسنل حراست فیزیکی دانشگاه، قصد فرار داشت.

علیرغم تعرض این فرد مسلح به سلاح سرد و شوکر به نیروهای حراست فیزیکی دانشگاه، توسط ماموران انتظامی حراست فیزیکی دانشگاه که در محل حاضر شده بودند دستگیر و به پلیس آگاهی تحویل داده شد. . جنایتکار در حین دستگیری اقدام به خودکشی کرد که در این کار نیز ناکام ماند.

بر اساس گزارش صندوق حراست دانشگاه تهران، یک دستگاه پژو 207 حامل 3 سرنشین نیز به عنوان حامی ضارب در خیابان 16 آذر شناسایی شد.

همچنین دو دانشجوی دانشگاه تهران به شدت مجروح شدند.

در حال حاضر دو پرسنل حراست و دو دانشجوی دانشگاه تهران تحت درمان هستند.

پس از این حادثه، دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران در حکمی سرپرست معاونت و روابط عمومی دانشگاه را به همراه مدیرکل حراست دانشگاه برای نظارت بر وضعیت حادثه دیدگان منصوب کرد. اطلاعات نیروهای امنیتی و مقامات در مورد اهداف و برنامه های ضراب تساری