حمله تروریستی اوکراین به سواستوپل با مشارکت انگلیس انجام شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه اعلام کرد که مسکو اجرای توافق گندم را از روز شنبه و برای مدت نامعلومی به دلیل حمله ارتش اوکراین به ارتش اوکراین متوقف می کند. کمک به بریتانیا سواستوپل معلق شده.

در این رابطه، وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که ارتش اوکراین با استفاده از کریدور بشردوستانه ایجاد شده تحت عنوان “ابتکار غلات دریای سیاه” برای صادرات محصولات کشاورزی اوکراین، سپس حمله کرد. پهپاد از هوا و دریا گرفته تا کشتی‌ها و زیرساخت‌های روسیه و ناوگان دریای سیاه در پایگاه‌های دریایی سواستوپل زودتر گفته شود

وزارت امور خارجه روسیه بر دخالت انگلیس در این حملات تروریستی تاکید کرد سواستوپل وی افزود: اقدامات ارتش اوکراین با هدایت کارشناسان انگلیسی انجام می‌شود که کشتی‌های روسی را در کریدور بشردوستانه هدف قرار می‌دهند و این اقدام را می‌توان به عنوان اقدامات تروریستی تعریف کرد، بنابراین مسکو به این نتیجه رسید. که تضمین امنیت برای کشتی های غیرنظامی در “ابتکار غلات دریای سیاه قابل اجرا نیست و به دلیل این شرایط، مسکو اجرای کریدور گندم را از امروز و به طور نامحدود به حالت تعلیق در می آورد.”

این بیانیه ادامه می دهد: «دستورالعمل سلام نماینده روسیه در مرکز هماهنگی مشترک استانبول که حمل و نقل مواد غذایی اوکراینی را کنترل می کند، داده شد.

وزارت دفاع روسیه صبح شنبه با حضور در وزارت امور خارجه اعلام کرد که روسیه پس از حمله تروریستی در کریدور غلات به این کشور پایان می دهد. سواستوپل رژیم کیف را به حالت تعلیق درآورد که با مشارکت کارشناسان بریتانیایی علیه کشتی‌های دریای سیاه و کشتی‌های تجاری انجام شد. وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که رژیم کیف این حمله تروریستی را با استفاده از 9 پهپاد و 7 خودروی نیروی دریایی خصوصی انجام داده است.

توافقنامه ساخت کریدور در دریای سیاه در تیرماه سال جاری در دو سند مختلف که یکی از آنها شامل توافقنامه اوکراین-ترکیه و سازمان ملل و سند دوم روسیه-ترکیه و سازمان ملل متحد در استانبول بود. بوقلمون. امضاء کردن گذشته این قرارداد در دو سند تنظیم شده است زیرا اوکراینی ها اعلام کرده اند که آماده امضای قرارداد مستقیم با روسیه در این زمینه هستند. کالاها نه

بر اساس این قرارداد، کشتی های غلات اوکراین از دریای سیاه به جهان صادر خواهند شد و خبرگزاری روسی اخبار پس از امضای قرارداد صادرات غلات، اوکراین نوشت که روسیه کشتی ها را بازرسی خواهد کرد. خبرگزاری اخبار در این کالاها وی تایید کرد: کشتی هایی که به بنادر اوکراین رفت و آمد دارند بازرسی می شوند تا از حمل سلاح مطمئن شوند.