حملات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع تروریست ها در شمال عراق ادامه دارد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بار دیگر در منطقه حضور دارد سیدکان و بالا هلگورود SY از شر آن خلاص شوید در اقلیم کردستان عراق با پهپاد مهاجر 6 و چند راکت انداز حمله کردند پهپاد و یک توپ دقیق قرار داد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دوم مهرماه گذشته در پاسخ به اقدامات این تروریست ها و تلاش برای ایجاد آشوب و بی نظمی در کشورمان این حملات را آغاز کرد که همچنان ادامه دارد.

سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در گفت وگویی روز گذشته در خصوص عملیات اخیر این نیرو در انهدام مراکز تروریستی در کومله و دمرکتر در شمال عراق، گفت: عناصر تجزیه طلب در کومله و دمرکتر عملیاتی شده اند. عملیات علیه کشورمان در سالهای اخیر؛ به این ترتیب تیم هایی را برای انجام اقدامات تروریستی به کشورمان اعزام کردند که اکثر این تیم ها با ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران شناسایی و منهدم شدند. علاوه بر این، از سال 2016، این گروه‌های جدایی‌طلب شروع به ساخت اردوگاه‌ها و مراکز آموزشی در شمال عراق کرده‌اند.

سردار پاکپور افزود: با توجه به اقدامات فوق اعتراض خود را مرتباً در قالب یادداشت به مقامات شمال عراق اعلام کرده ایم و هر ساله به آنها گفته می شود که هدف و هدف این عناصر تجزیه طلب ایران است. . کشوری که به عنوان دوست و همسایه ایران شناخته می شود، نمی تواند عناصر تجزیه طلب و تروریستی را که هدف و هدفشان جمهوری اسلامی ایران است، بپذیرد.

وی تصریح کرد: ما بارها این مشکلات را به مسئولان شمال عراق گوشزد کرده و اعتراض کرده ایم، اما هر بار به ما توصیه کرده اند که اردوگاه ها را جمع آوری کنیم، زیرا امنیت جمهوری اسلامی ایران حافظ ماست. البته این اظهارات در حد حرف است و نه تنها در عمل هیچ اقدامی صورت نگرفته است، بلکه هر سال نسبت به سال قبل اقدامات آنها علیه کشورمان افزایش یافته و حتی عناصر تجزیه طلب حتی بر تعداد اردوگاه های شمال عراق افزوده اند. .

سردار پاکپور همچنین اعلام کرد: امسال از ابتدای سال هیئتی را به مسئولان منطقه اعزام کردیم و این مشکلات را به آنها گفتیم که این عناصر کار آنها را شکل می دهند و برای این منظور پایگاهی قوی ایجاد می کنند، مرکز آموزشی را تقویت می کنند و آن را می سازند. پاسخ آنها مثل قبل این است که امنیت شما امنیت ماست. موضوعی که محدود به کلمات است.

وی با تاکید بر اینکه تروریسم نه تنها پناهگاه است، بلکه در حال توسعه فعالیت های خود علیه ایران در نزدیکی مرزهای ما، در کشوری که خود را دوست ما می داند، گفت: فکر می کنم آمریکایی ها پشت صحنه هستند. عمل.؛ چون دموکرات ها به دو قسمت تقسیم شدند، اما چهار سال پیش به دلیل فشاری که آمریکایی ها به آنها وارد کردند، دوباره برای تقویت جنبش و تروریسم در داخل خاک ایران و البته در عین حال متحد شدند. در آن زمان مقامات منطقه را هم مجبور کردند که باید از عناصر مذکور حمایت کنند و کاری به آنها نداشته باشند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: بر اساس اطلاعاتی که به دست ما رسیده به نظر می رسد اراده ای برای برخورد با این عناصر تروریستی از سوی مسئولان منطقه وجود ندارد. وزارت اطلاعات حدود یک ماه و نیم پیش گروهک تروریستی را که قصد برهم زدن نیروگاه اتمی اصفهان را داشتند، شناسایی و دستگیر کرد. در اعترافات آنها آمده است که رژیم صهیونیستی با حضور در اردوگاه این گروه تروریستی در شمال عراق، افراد را انتخاب و به اسرائیل آورده و پس از آموزش های لازم، تیمی آموزش دیده را برای حمل اعزام می کند. فعالیت های تروریستی در ایران بنابراین می توان این اردوگاه ها را نیز جزو اردوگاه های رژیم صهیونیستی دانست، زیرا منافع آنها به سمت رژیم صهیونیستی می رود.

وی گفت: اعضای گروه های مذکور ساکنان مناطقی مانند اشنویه و پیرانشهر را که حس وفاداری به نظام داشتند را با نام هایی مانند زاگرس عقاب کشتند. اگرچه اسناد این گونه فعالیت ها را برای مقامات شمال عراق ارسال کرده ایم، اما هیچ اتفاقی نیفتاده است که از تکرار فعالیت های مشابه توسط آنها جلوگیری کند. این باعث شد متوجه شویم که آنها ممکن است فکر کنند که ما از برخورد با تروریست ها در منطقه راضی هستیم یا اراده قوی برای مقابله با آنها نداریم. بنابراین بعد از ناآرامی های اخیر که در برخی شهرهای کردستان اتفاق افتاد، شاهد بودیم که عناصر کومله و دموکرات آمدند و در خیابان ها دست به اقدامات خشونت آمیز زدند. در مواجهه با این رفتار تا چه اندازه رفتار آنها را تحمل می کنیم؟

سردار پاکپور افزود: زمانی که این فعالیت ها انجام شد صبر ما نیز لبریز شد و باعث شد عملیات انهدام اردوگاه های تروریست ها را آغاز کنیم به همین دلیل شروع به تیراندازی به سمت کمپ های تروریستی پیدا شده در مرز کشورمان کردیم که توپ ما هستیم. . گلوله و موشک پس از آن پایگاه عناصر تروریستی را تا 130 کیلومتری مرز کشورمان مورد اصابت قرار دادیم. البته ما اعلام کرده ایم که مردم باید از مناطق اطراف محل تجمع تروریست ها دوری کنند. چون مقر آنها را هدف قرار می دهیم.

وی دقت موشک ها و پهپادهای سپاه را بالا دانست و افزود: در برخی مناطق حدود 40 هدف را با بیش از 70 موشک و ده ها پهپاد انتحاری با 99 درصد صحیح اصابت کردیم. این سنگین ترین عملیات موشکی و پهپادی سپاه بود که نتایج بسیار خوبی داشت. البته در صورت تکرار اقدامات تروریستی عناصر مذکور، این فعالیت ها ادامه خواهد داشت. زیرا همانطور که گفتیم تا زمانی که گروه های جدایی طلب از بین نرود، اقدامات ما ادامه خواهد داشت. اگر مقامات شمال عراق به فکر خلع سلاح آنها نباشند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه این اتفاقات امنیت منطقه را تحت تأثیر قرار می دهد، گفت: مقامات دولت مرکزی عراق نیز در اینجا مسئول هستند. زیرا این منطقه بخشی از خاک عراق است و ما به یکپارچگی خاک عراق معتقدیم. دولت مرکزی عراق باید در مرزهای آن مستقر شود. زیرا در غیاب دولت مرکزی، تروریست ها در بیش از یک سوم خاک عراق که هم مرز با ما است، وجود دارند. حتی ارتش در منطقه شمال در مرز نمی ماند و به همین دلیل است که ما مرز تروریست ها هستیم. در عین حال، مقامات عراقی نیز باید مسئولیت خود را نشان دهند و با اعزام گروه های تروریستی به آن سوی مرزها از ورود آنها به خاک جمهوری اسلامی ایران جلوگیری کنند.

وی گفت: ما به این نتیجه رسیده ایم که باید به کار خود ادامه دهیم تا به هدف خود برای جلوگیری از ورود تروریسم به کشورمان دست یابیم. من مجدداً از مقامات شمال عراق و دولت مرکزی این کشور درخواست می کنم که به محافظت از آنها و ما کمک کنند و یا این گروه ها را از منطقه بیرون کنند یا خلع سلاح کنند و آنها را به خانه بفرستند.

سردار پاکپور تصریح کرد: بیشتر پرونده هایی که تشکیل می دهند بهانه است. چون می دانند کردستان هرگز از ایران جدا نمی شود. بنابراین آنها به دنبال اجرای طرح غرور جهانی خود هستند تا امنیت ما را تحمیل کنند و در ما ناامنی ایجاد کنند. با وجود اینکه می دانستند در دهه اول انقلاب در بدترین وضعیت قرار دارند، اما تروریست ها با همه اقدامات خود نتوانستند تداوم این نظام را از بین ببرند. علاوه بر این، برای برقراری نظم در کردستان و جلوگیری از تجزیه کشورمان شهدای زیادی اعم از بومی کردستان و غیر بومی نیز داده ایم.

وی همچنین درباره پیام عملیات ضد تروریستی سپاه گفت: آمریکایی ها و صهیونیست ها هر کاری که از دستشان بر می آید برای کشور ما کرده اند. آمریکایی ها باید از تجربیات خود استفاده کنند که با اقدامات و فعالیت های این گروه ها و عناصر تجزیه طلب به جمهوری اسلامی ایران آسیبی وارد نمی شود. آنها این تجربه را نه تنها در کردستان و شمال غرب کشور بلکه در جنوب شرق و شمال کشور داشتند، اما با همه تجربیات ناموفق کسانی که ما را متحدتر کردند، اقدامات آنها علیه آنها متوقف نمی شود. جمهوری اسلامی ایران این نشانه حماقت آنهاست.