حمایت 432 میلیارد تومانی از مرکز دانش کشاورزی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان



به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری نوآوری و توسعه، دکتر سیاوش ملکی فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در هفتمین همایش ملی ماهیان خاویاری گفت: شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجارت نوآوری و نوآوری. در سال 1388 تصویب شد و ماموریت آن حمایت از شرکت های دانش بنیان است که در حال حاضر تعداد آنها به بیش از 7000 می رسد.

وی با اشاره به اینکه بیشتر شرکت های آگاه ما در حوزه فناوری اطلاعات و همچنین برق و مخابرات فعالیت می کنند، گفت: در حوزه کشاورزی ارگانیک به تعداد شرکت های دانش بنیان نزدیک است. به 300. باید بگوییم که تعداد بنگاه های فعال در این بخش با ظرفیت کشاورزی کشور تناسبی ندارد و از این رو صندوق اصلاحات با فعالان خود غیر از محیط نوآوری، سامانه ای برای افزایش حمایت ها ایجاد کرده است. شرکت های دانش بنیان شاغل در بخش کشاورزی

نایب رئیس صندوق توسعه و توسعه ادامه داد: صندوق پژوهش و فناوری یکی از بازیگران کلیدی دنیای نوآوری است که به عنوان بستری مستقل از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند. این صندوق ها وظایف خود را در قالب سه استان خصوصی و دانشگاهی انجام می دهند.

ملکیفر بیان کرد: شرکت های دانش بنیان که قصد فعالیت در حوزه شیلات را دارند می توانند به اعتبارات تحقیقاتی و حمایت های فناوری در استان های ساحلی متکی باشند.

وی افزود: در چند سال اخیر صندوق ویژه تحقیقات کشاورزی و فناوری نیز راه اندازی شده است که می تواند حمایت قابل توجهی از شرکت های دانش بنیان و همچنین بنگاه های اقتصادی داشته باشد. فناور این منطقه اعمال شده است.

معاون صندوق توسعه و توسعه در ادامه گفت: بر اساس آمار، حجم فروش شرکت های دانش بنیان در دهه 1400 به 400 میلیارد تومان رسید. این بدان معنا نیست که شرکت‌های دانش‌بنیان دیگر نیازی به بودجه ندارند، بلکه نیازهای آن‌ها همراه با آنها رشد کرده است. در صندوق نوآوری و شکوفایی با شرکت های دانش بنیان از بدو فعالیت تا ورود به بازارهای مالی.

ملکیفر میزان زیرساخت های ارائه شده توسط صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیان در بخش کشاورزی را 432 میلیارد تومان خواند و تاکید کرد: با حمایت صندوق تولید به صندوق تحقیقات و فناوری کشاورزی، مزیت بزرگی است. . طراحی شده برای شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی. .

وی همچنین گفت: تاکنون در 6 رویداد از هیئت‌های کارآفرین خارجی دعوت شده است تا با شرکت‌های دانش‌بنای مذاکره و بازدید از محصولات دانش‌بنیان بخش کشاورزی وارد مذاکره شوند.