حماس سیاست های کرانه باختری را به شدت محکوم کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری شهاب، جنبش ضد اسلامی فلسطین حماس شامگاه سه شنبه علیه سیاست های تشکیلات خودگردان فلسطین در ساحل غربی موضع گرفت.

در این بیانیه آمده است: «حبس سیاسی و شکنجه مخالفان در کرانه باختری، نقض ایدئولوژی ناسیونالیستی فلسطین است که مایه ننگ حکومت خودگردان فلسطین است».

حماس افزود: تشدید حبس سیاسی و آزار و اذیت شهروندان فلسطینی به دلیل بیان سیاسی یا مخالفت با اشغالگران لکه ننگی بر پیشانی تشکیلات خودگردان است.

در بیانیه حماس آمده است: «سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان، زندانیان را شکنجه می‌کنند و با آنها به بدترین شکل ممکن رفتار می‌کنند، به گونه‌ای که حیثیت آنها را در کرانه باختری نقض می‌کند.»

حماس سرویس های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین را به انتشار دروغ به زندانیان فلسطینی محکوم کرد و آن را اقدامی عمدی خواند.

حماس همچنین خواستار آزادی فوری تمامی اسرای فلسطینی شد که توسط تشکیلات خودگردان فلسطین در ساحل غربی نگهداری می شوند.

این جنبش اعتراضی در ادامه بیانیه خود تاکید کرد: مقاومت و تسلیحات آن تنها توسط رژیم صهیونیستی برای حمایت از مردم فلسطین و احیای حقوق از دست رفته آنها استفاده خواهد شد.

حماس در پایان بیانیه خود خواستار پایان دادن به این اقدامات شرم آور شد و تاکید کرد که همکاری در دفاع و هماهنگی اشغالگری جنایت آشکار علیه مردم فلسطین و شمشیر در آینده است.