حماس به دنبال تقویت هر چه بیشتر روابط با سوریه است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فلسطین، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد: در گام بعدی شاهد تقویت روابط با سوریه در راستای خدمت به مبارزات ملت فلسطین به ویژه خواهیم بود. در سایه خشونت و جنایات روزافزون دشمن صهیونیستی.

سخت قاسم شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با رادیو صوت الاقصی اعلام کرد: سفر هیئت عالی حماس به سوریه به همراه دیگر هیئت های فلسطینی و دیدار با بشار اسد رئیس جمهور سوریه برای تقویت روابط انجام می شود. با این کشور

قاسم افزود: جنبش وی مصمم است روابط مستحکم و مستحکمی با کشورهای اطراف فلسطین اشغالی داشته باشد تا بتواند هرچه بیشتر مواضع سیاسی در حمایت از مقاومت و پروژه آزادسازی فلسطین را جذب کند.

وی گفت: در جلسه امروز رفع اختلافات قبلی و تقویت روابط حماس و سوریه در جهت خدمت به کشور و فلسطین تایید شد و قبل از این دیدار میانجیگری و گفت و گو هر دو تحت رهبری کشورهای منطقه صورت گرفت. متحدان.

لازم به ذکر است که هیئت هایی از گروه های فلسطینی از جمله حماس و جهاد اسلامی پس از سال ها به سوریه رفتند و با بشار اسد رئیس جمهور این کشور دیدار کردند.

در این نشست توافق شد که روابط گروه های فلسطینی از جمله حماس با دولت سوریه برقرار شود از نو و به زودی اقداماتی برای تقویت هر چه بیشتر آن انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است که بشار اسد رئیس جمهور سوریه روز چهارشنبه با هیئتی متشکل از چند تن از رهبران و نمایندگان گروه ها و جناح های فلسطینی دیدار کرد.

در این دیدار که در دمشق برگزار شد، دو طرف درباره نتایج مذاکرات آشتی ملی که در روزهای اخیر بین گروه‌های فلسطینی در الجزایر انجام شد و همچنین چگونگی تقویت این گفتگوها برای ایجاد آشتی بحث و تبادل نظر کردند. با تقویت مقاومت عمومی در برابر اشغالگری اسرائیل و جنایات مستمر آن در اراضی فلسطین باید آشتی کرد.

شایان ذکر است که در هیئت گروه فلسطینی «زیاد». سبوس» دبیرکل نهضت جهاد اسلامی «طلالی ناجی، دبیر کل فرماندهی جبهه مردمی، «محمد مثال«دبیر کل انجمن صاعقه» زیاد الصغیردبیرکل جنبش انتفاضه فتح، جمیل فلوریدامعاون دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، “فهد سلیمان، معاون دبیرکل جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین، خالد عبدالمجید، دبیرکل حزب مبارزه مردم فلسطین، یوسف او آن را نابود کرد» دبیرکل جبهه رهایی بخش فلسطین، خلیل زندگیعضو دفتر سیاسی حماس و سمیر الرفاعیسفیر فلسطین در سوریه بود.