حل مسئله زاینده رود نیازمند وحدت سه قوه است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، مهدی طغیانی عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان که در حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: زاینده رود تنها ویترین اصفهان نیست و خون جان این مردم در فلات مرکزی ایران است.

وی ادامه داد: اتفاقی که در این چند دهه برای ما افتاده عدم مدیریت آب در فلات مرکزی است که باعث ایجاد جاده خاکی در مرکز شهر اصفهان و افت شدید شده است. این مدیریت باعث آسیب زیست محیطی و خسارت به کشاورزان شده و راهی برای بهبود مدیریت آب در فلات مرکزی است.

طغیانی تاکید کرد: در این مدیریت از پاییز تا پایان برداشت محصول باید شفاف باشد و طبق قانون عمل شود. مردم اصفهان به جز حق کرامت نیازی ندارند، اما راضی نباشیم که حق مردم اصفهان را که بالاترین فداکاری ها را در کشور انجام داده اند، ضایع کرده ایم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خاطرنشان کرد: زاینده رود نیازمند هماهنگی در تصمیم گیری همه استان ها در این زمینه و وحدت در سه قوه است. فقط قوه مجریه نمی تواند این مشکل را حل کند و نیازمند کمک قوه قضائیه است. صدها چاه غیرقانونی و برداشت غیرقانونی نیاز به تصمیم دادگاه دارد.

وی ادامه داد: انتظار نداریم که یک شبه راه حلی پیدا شود، زیرا فرصتی نیست و منتظر رکود نخواهیم بود. امیدواریم دولت راه آهن مناسب بسازد. پروژه های خاصی برای زاینده رود وجود دارد که دهه هاست تکمیل نشده اند، اما این پروژه ها به تنهایی کافی نیستند و مشکلات زاینده رود مستلزم تصمیم گیری های متعددی است.