حضور 17 تیم در سوپرلیگ کاراته / تغییر در نحوه برگزاری مسابقات – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته با سرپرستی وحید مومنی دبیر فدراسیون با نمایندگان تیم های حاضر در سوپرلیگ باشگاه های کشور جلسه لیگ فدراسیون کاراته و سازمان مسابقات برگزار شد. در این جلسه تعداد تیم های رده مردان 7 تیم و در رده بانوان 9 تیم اعلام شد تا اینکه لیگ کاراته در سال 1401 که 16 تیم حضور داشتند. دسته بندی نگه داشته شود.

تا زمانیکه سال مسابقات لیگ پیش از این در دو گروه برگزار می شد اما به دلیل عدم موافقت تیم ها با لیگ کاراته به دلایل مختلف سازمان لیگ تصمیم گرفت هر از چندگاهی در یک گروه بازی کند. بر این اساس این مسابقات در شش هفته با حضور تیم ها در سه بازی در دو هفته و دو بازی در چهار هفته برگزار می شود. علاوه بر این، اتاق کنفرانس برای این رقابت انتخاب شده است.

بر اساس اعلام سازمان لیگ، مسابقات مردان از 25 آبان و مسابقات بانوان از 26 آبان آغاز می شود. در خوب با حضور تیم ملی در آنجا رقابت رقابت‌های بین‌المللی روسیه و سپس قهرمانی آسیا، هفته دوم این رقابت‌ها با 50 روز استراحت در روزهای 18 و 18 دی ماه برگزار می‌شود. پس از آن مسابقات طبق برنامه هر دو هفته یکبار برگزار و در هفته اول اسفندماه به پایان می رسد.

بدین ترتیب در بخش بانوان تیم دانشگاه آزاد، صنعت مس رفسنجان. چادر ملاقات، دفتر، دفتر کاراته بهارستان، نیک نژاد، عزیزی، رزمایش، سه تارگان کاپیتیف و … دفتر، دفتر کاراته کردستان و در رده آقایان هفت تیم از دانشگاه آزاد حذف شدند لطفابیمه تعاون، تندر پدافند هوایی تندر، آوای رزم، از جانب ذن ریو عقاب به مصاف هم می رود.