حضور در تبادل اطلاعات با درک بهتر طرف آمریکایی امروز – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه در خصوص آخرین وضعیت مذاکرات برجام گفت: در خصوص آخرین تحولات، همه طرف ها در جلسه هفتاد و هفتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد سعی کردند از فرصت حضور در نیویورک استفاده کنند. علی باقری واسطه ما نیز در بخشی از این سفر حضور داشت و انریکه را همراهی کرد آسان در این خصوص با وزرای امور خارجه و برخی مقامات دیگر دیدار و گفتگو کردند و به نتیجه خوبی رسیدند.

وزیر امور خارجه یادآور شد: ما در زمینه های مختلف به تفاهم مشترکی دست یافته ایم و این به ما کمک می کند در مراحل پایانی توافق بهتر و سریعتر حرکت کنیم. طرف آمریکایی در گذشته با مشکلاتی مواجه بود، عدم درک درست از شرایط، ما احساس می کنیم که طرف آمریکایی اکنون درک بهتری از تبادل پیام ها دارد.

امیرعبداللهیان به همکاری ایران و آژانس اشاره کرد و گفت: ما در چارچوب امنیتی به همکاری با آژانس ادامه دادیم اما بر اساس قانون راهبردی مجلس اقدامات قانونی در این زمینه انجام داده است. صلح. آمیز ما سلاح‌های هسته‌ای را در دست گرفتیم که به عنوان یک اقدام متقابل در برابر شرارت سایر جنبه‌های این اقدامات انجام شد.

وی همچنین افزود: همکاری ما با آژانس با آخرین مذاکرات محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی و رافائل گروسی، مدیرکل آژانس وارد مرحله جدیدی شده است. بین المللی ما در مورد انرژی اتمی صحبت کردیم و فکر می کنم به یک تفاهم مشترک رسیدیم. در این چارچوب، نقشه راه همکاری ایران با آژانس و پاسخ به ادعاهای بی اساس آژانس و همچنین توافق نامه پیش روی ما قرار دارد.

وزیر امور خارجه همچنین تصریح کرد: من فکر می‌کنم اگر طرف آمریکایی راهی را که در روزهای گذشته مطرح شد و تفاهم مشترکی در این زمینه وجود داشت، طی کند. چشم انداز ادامه دهید، توافقی بین ایران و سایر طرف ها وجود دارد.

وی تصریح کرد: از نظر زمانی هر زمان که احساس کنیم خط قرمزها کاملا رعایت شده و از بازگشت به توافق منفعت اقتصادی داریم، قطعا در توافق و امیدواری خواهیم بود.