حرکت ووشو در حاشیه/ اطلاعات مبهم از استعفاهای متعدد-خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، پس از دو سال وقفه، فدراسیون جهانی ووشو در نظر دارد تا اواخر امسال میزبان مسابقات جهانی در رده ابتدایی به میزبانی اندونزی باشد. بر این اساس فدراسیون ووشو ضمن تعیین تاریخ مسابقات انتخابی، کادر فنی تیم ملی را انتخاب کرد.

فدراسیون ووشو افرادی را برای هدایت تیم های رده سنی اصلی تعیین کرده است که برخی از آنها سابقه محرومیت از کمیته راهبری فدراسیون را دارند. فدراسیونی که در سال های اخیر برخی از مربیان را تعلیق کرده است، آنها را به سرمربیگری تیم ملی ملزم کرده است.

چنین تصمیمی بی ربط به اتفاقاتی است که در چند روز اخیر برای ورزش کشور افتاده است و چنین تصمیمی مانند کنار رفتن به دلیل تصمیم گیری های منطقی در مسیر پیشرفت است.

از طرفی در شرایط سازماندهی شده ای بود که این فدراسیون در سال های اخیر از نظر ساختاری داشته است، در دوران مدیریت جدید و ورود امیر صدیقی به اجلاس، کرونا با چالش بزرگی مواجه شد. دوپینگ به کوراش سرایت کرد و سپس با استعفای دو نفر از اعضای هیئت حاشیه ووشو شکل جدیدی به خود گرفت.

برگزاری جلسه هیأت مدیره حرف ها و اظهارنظرهای زیادی را به همراه داشت و صدیقی در توضیحی که در سایت فدراسیون درج شد، موضوع استعفا را که قانع کننده و پر از سردرگمی بود، مطرح کرد! رئیس فدراسیون از وضعیتی که هنوز به تصویب نرسیده و در شرف تصویب است و یا برنامه اوجاقی که چند ماه است دچار تلاطم شده و حضور در جلسات متعدد بی شک دلیل آن است صحبت کرد. برای استعفای او

رئیس فدراسیون در خصوص استعفای حسین اوجاقی گفت: وی همواره حامی و دستیار فدراسیون ووشو بوده است و مانند گذشته در این فدراسیون و استعفای حسین اوجاقی که منصوب شد از مهارت های او استفاده خواهیم کرد. . به دلیل مشغله کاری او؛ «پذیرفته نشد.

صدیقی در خصوص استعفای کاوه احمدی نیز گفت: وی استعفای کتبی ارائه نکرده و این موضوع فقط به صورت شفاهی اعلام شده است. قطعا در صورت استعفای کتبی این موضوع برای اقدام و تصمیم گیری بررسی می شود. البته با توجه به تغییر اساسنامه فدراسیون ورزشی، با پایان یافتن همایش در تابستان سال جاری، احمدی نمی تواند در هیئت رئیسه فدراسیون و ساختار.دفتر حضور یابد. به طور کلی تغییر خواهد کرد.

به نظر می رسد فدراسیون ووشو بسیار باردار است و مسئولان این فدراسیون باید اقدامات بهتری برای جلوگیری از شرایط فوق انجام دهند و با این ترفندها و برنامه ها نمی توان بر قوانین ووشو نظارت کرد.