حرکات ورزشی سیکس پک

حرکات ورزشی سیکس پک

عضله راست شکم یکی از عضلات دیوارهٔ قدامی خارجی شکم است. عضلات دیواره قدامی خارجی شکم عبارتند از : عضله راست شکم ، عضله مایل خارجی ، عضله مایل داخلی و عضله عرضی شکمی.

عضله راست شکم عضله ای دراز بوده که در طرفین خط وسط در بالا از غضروف‌های دنده ۵ تا ۸ و زائده گزیفوئید شروع شده و در پایین به سمفیز و ستیغ عانه ختم می‌شود. این دو عضله در وسط به وسیله یک نوار هم‌بندی به نام خط سفید (لینا آلبا) از هم جدا شده‌اند و دارای غلافی می‌باشند که از نیامهای پوششی عضلات مایل و عرضی شکم به وجود می‌آیند. این عضله سه قسمت تاندونی دارد که در روی پوست به صورت سه شیار دیده می‌شود. این ساختمان‌های تاندونی کارایی عضله را افزایش می‌دهند. اولی در سطح Xiphoid ، سومی در سطح ناف و دومی در بین این دو قرار می‌گیرد. ورزشکاران در تمام رشته های ورزشی از جمله فوتبال ، پرورش اندام ، بوکس و … تمرینات بدنی خود را مبتنی بر تقویت قسمت میانی بدنشان انجام می‌دهند و از حرکت های ترکیبی استفاده می کنند. این روش برای ورزشکاران حرفه ای عالی است ، اما در مورد افرادی که تازه می‌خواهند به شکمی شش تکه دست یابند چطور؟

هدف اصلی این مقاله ، آموزش حرکات ورزشی سیکس پک است ، که هم قسمت بالایی و هم قسمت پایینی شکم را تحت فشار قرار می دهند.

با رعایت نکات زیر ، انجام حرکات ورزشی سیکس پک سه بار در هفته ، رعایت رژیم غذایی و انجام تمرینات هوازی به طور مداوم به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

  • هنگامی که میزان چربی در آقایان حدود ۱۳ و خانم‌ها حدود ۱۷ درصد باشد ، عضلات سیکس پک قابل مشاهده خواهند بود.
  • داشتن استرس در افزایش چربی در ناحیه شکمی بسیار تاثیر گذار است.
  • گوش دادن به موسیقی و دوش آب گرم باعث کاهش استرس می‌شود.
  • غذاهای فرآوری شده باعث آسیب رساندن به بدن و افزایش چربی می‌شود.

جهت مشاهده سایر ویدیوهای مرتبط ، به صفحه فیلم بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید