حاضرم دیگه انتصاب نکنم/ به من گفتند مستثنی نمیشی! – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، ریکاردو ساپینتو در نشست خبری روز جمعه این بازی در جمع هواداران تهرانی گفت: قبل از اینکه درباره بازی صحبت کنم، در مورد برنامه خود صحبت خواهم کرد. دلم برایش تنگ شده و ارزشش را ندارد. من از این انتخابات ناامید هستم و احساس می کنم که منصفانه و جدی نیست. قرار بود با هم صحبت کنیم و نمایشی که دیدیم چیزی در آنها نبود. ما بیشتر از زمان کمیته انضباطی ماندیم و آنها تایید کردند که آقای ساپینتو با شما درگیری ایجاد کرده و جریمه ای هم داده نشده است، اما من دو بازی محروم و جریمه شدم. چه اتفاقی افتاد که وقتی جلسه را ترک کردم به من گفتند که نتیجه جلسه همین است و گفتند صحبت نکن؟ واقعاً من را شگفت زده کرد و لیاقتش را نداشتم. اگر روزی کاری انجام دهم می توانند 10 جلسه من را محروم کنند. من می خواهم آن را با شما به اشتراک بگذارم. وقتی یک نفر را لمس می کنند، همه را تحت تأثیر قرار می دهند.

وی ادامه داد: تا کی می خواهند این کار را بکنند؟ چه کسی می خواهد با ما صادق باشد؟ در هر بازی از ما امتیاز می گیرند. مقابل تیم های دفاعی بودیم. فرصت های زیادی ایجاد کرده ایم. ما شایسته دیدن حقیقت هستیم. می خواهم بپرسم چرا آنها در بازی ما اشتباهات بزرگی مرتکب می شوند؟ فقط انجامش بده

سرمربی آبی ها ادامه داد: وقتی به استقلال رسیدم به هواداران قول دادم که سه قهرمانی برای استقلال بیاورم چون تیم هایی مثل استقلال، سپاهان یا پرسپولیس مورد احترام داوران هستند. من فقط می خواهم صادقانه بگویم، من چیزی از آنها ندیده ام. اگر داور حق با ما بود 6 امتیاز دیگر گرفتیم. 6 امتیاز در این لیگ خیلی زیاد است.

وی ادامه داد: بازی هایی که با حریفانمان انجام می دهیم سخت است و تیم خوبی است و اگر از فرصت ها استفاده نکنیم خیلی سخت می شود. این حقیقت است و اگر پنالتی را برای ما می گرفتند، فاصله زیادی وجود داشت. تیم های دیگر می توانند در مورد مشکلات خود صحبت کنند اما من در مورد تیمم صحبت می کنم. ما دو فینال داریم. اولی مقابل هوادار و دومی مقابل نساجی.

ساپینتو افزود: تصمیمی در مورد بازی سوپرجام گرفته شده است و من متوجه نشدم چه اتفاقی افتاده است. ما ورزشگاه خوبی داریم. اگر آزادی ورزشگاه بی طرف نیست فولاد، سپاهان و امام رضا مشهد یا تراکتور ورزشگاه های خوبی هستند. حتی اگر هیچ طرفداری وجود نداشته باشد، بازی را می توان آزادانه بازی کرد. من برای مس کرمان احترام زیادی قائلم اما این دیدار فینال است و برای بازی در فینال به زمین خوبی نیاز است. ورزشگاه کرمان بی ثبات است و برای تیمی مثل ما که شرایط خودش را دارد، قطعا در این دیدار برای هر دو تیم سخت خواهد بود. بازی روی سطوح ناهموار مطلقاً غیرقابل قبول است. این یک تصمیم علیه ما است. امیدوارم کرمان روی زمینش کار کند.

سرمربی آبی ها ادامه داد: امیدوارم پایان خوبی برای ما رقم بخورد نه اینکه به خاطر کیفیت زمین شاهد شرایط خوبی نباشیم. همانطور که به هواداران قول داده بودم، با هم می جنگیم. نمی توانم به هواداران قول بدهم که از دست دادن 6 امتیاز لیگ و انتخاب این ورزشگاه به ضرر ماست، اما هر چقدر هم که به ما بدی کنند، ما اتحاد خود را داریم و متحدتر هستیم و امیدواریم این کار را انجام دهم. تصمیم دقیق تری را در آینده ببینم، اما تا کنون این احساس من را لمس نکرده است.

وی درباره دیدار با هواداران نیز گفت: تیم خوبی با مربی خوب است. ما یک بازی دوستانه با این تیم انجام دادیم. این تیم عملکرد خوبی داشته و در حال بهتر شدن است. هوادار سیستم خلقت خود را تغییر داد. بازیکنان سرعتی در رده های هجومی حضور دارند و باید مراقب این بازیکنان باشیم. بازی سختی داریم. ما در ورزشگاه پاس بازی می کنیم و باید این بازی را ببریم. امیدوارم داور در این بازی قضاوت خوبی داشته باشد.

سرمربی استقلال درباره تیم دفاعی هم گفت: متاسفم که تیم هایی هستند که اصول ما بازی نمی کنند که برای قهرمانی می جنگند. حریفانی مثل پرسپولیس و سپاهان را دوست دارم اما آنها اینطور بازی نکردند. شاید آنها به فوتبال خوب خود ادامه دهند، اما من هرگز چنین چیزی ندیده ام. من به سیستم اتوبوس دو طرفه احترام می گذارم. مربیان نظرات خود را دارند. ما می‌خواهیم این رویکرد را در تیم‌های دیگر نیز اعمال کنیم، اما آن‌ها در مقابل تیم‌های دیگر مانند دفاع از ما دفاع نمی‌کنند. به تیم های دیگر هم راه پیدا می کنم. باید سخت کار کنیم و کار سختی در پیش داریم. اگر گاهی نتوانیم گل بزنیم و داوران پنالتی نگیرند، کار سخت‌تر هم می‌شود. ما باید کارآمدتر ظاهر شویم و باید روی پایان کار کنیم و روی آن کار کنیم.

سرمربی آبی ها درباره امتیازات تیمش نیز گفت: در حال کار روی این مشکل هستیم. ما به بازیکنان اطمینان می دهیم که در هر بازی گلزنی کنند. به بازیکنانی مثل ارسلان مطهری هم فرصت دادم که کمتر بازی کردند. رمضانی هم مجروح شد. سعی می کنیم به مهاجمان اعتماد به نفس بدهیم. شهباززاده در تیم من شماره 9 نیست و پیمان بابایی هم در محوطه جریمه بازیکن نیست و عمق توپ را می خواهد. ارسلان ترکیبی از دو بازیکن سابق است. آرمان تنها شماره 9 تیم است. بازیکنان سخت کار می کنند و من به آنها ایمان دارم.

وی ادامه داد: آمادگی بیشتری برای عصبانی نشدن داشتم. مشکلاتی که با کمک مربیان تیم دیگر داشتم، مرا محتاط تر کرد. من نباید عصبانی باشم با وجود اینکه احساساتی هستم، روی بازی تمرکز کرده ام. سعی می کنم بیشتر این موضوع را بررسی کنم.

ساپینتو با تایید اینکه با سرمربی تیم ملی همکاری کامل خواهد داشت، گفت: از تیم راضی هستم. گاهی اوقات یک بازیکن خوب بازیکن خوبی نیست. بازیکنان همیشه دوست دارند خوب بازی کنند. کیفیت تیم در وسط و چپ خوب است و باید روی تمام کردن کار کنیم.

ریکاردو ساپینتو در پایان گفت: در مورد بازی سوپرجام تصمیمی گرفته شد که برای ما مناسب نیست. اگر زمین خوب نباشد برای ما خوب نیست و شانس کمتری وجود دارد.