حادثه تروریستی در منطقه نظامی بلگورود روسیه ۱۱ کشته بر جای گذاشت – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد روز شنبه یک حادثه تروریستی در منطقه نظامی رخ داد. بلگورود روسیه کمک وی در این باره گفت: دو نفر یکی از کشور مستقل خوب در حین برگزاری کلاس آموزش تیراندازی در زمین بازی بلگورود آنها یک حمله تروریستی انجام دادند که در آن 11 نفر کشته و 15 نفر دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که تروریست ها در این دوره آموزشی از سلاح های سبک برای تیراندازی به سربازان استفاده کردند.

این وزارتخانه اعلام کرد: بر اثر تیراندازی 11 نفر جان خود را از دست دادند و 15 نفر نیز به طرق مختلف مجروح و به مرکز درمانی منتقل شدند.

هنوز مشخص نیست که آیا عاملان این حمله افرادی بوده اند که در آموزش نظامی شرکت کرده اند یا خیر است یا اینکه افرادی خارج از برنامه آموزشی نظامی به سربازان در حین آموزش شلیک کردند است. مشخص نیست دلیل واقعی این حمله چه بوده است و هنوز جزئیات مسئولین این اقدام تروریستی فاش نشده است.

جزئیات بیشتری در مورد این حادثه منتشر نشده است، اما نام عمومی بلگورود این زیردریایی با پیشرفته ترین زیردریایی های ارتش روسیه که امروز با توسعه اوکراین به فضا پرتاب شدند، مرتبط است. گفته می شود روسیه یک زیردریایی استبلگورودبرای کنترل قطب شمال، اما اخیراً آن را به نیروی دریایی تحویل داده است تا آنچه را که «مادر زیردریایی‌ها» می‌نامد در آن گنجانده شود.

با موارد تروریسم بلگورودوزارت دفاع ملی روسیه نیز در گزارش روزانه خود از جنگ اوکراین اعلام کرد که نیروی هوایی این کشور دارای هواپیماهای جنگنده است. سوخو – 25 سرباز اوکراینی در منطقه نیکولایف بر اساس اطلاعات دریافتی، ظرف 24 ساعت پس از درگیری در منطقه، سرنگون شده است خارکفبیش از 50 سرباز اوکراینی کشته و 2 تانک، 5 خودروی زرهی و یک محل اسلحه منهدم شد.

در حمله هوایی ارتش روسیه با موشک های دقیق به محل تجمع گردان دوم تیپ 65 مکانیزه ارتش اوکراین در منطقه زاپوروژیه، بیش از 160 سرباز اوکراینی کشته شدند. به گفته وزارت دفاع روسیه، ارتش اوکراین نیز در درگیری در منطقه مشارکت دارد. در دونتسک SY لوهانسک 60 نفر، در منطقهدو محاسبه“30 نفر در منطقه”دیوانه“50 نفر و در منطقه”دوچانیاو 120 نفر را از دست داد.