جنگ ناتو و روسیه خطرناک خواهد بود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، اولاف شولتز نخست وزیر آلمان نسبت به درگیری احتمالی بین ناتو و روسیه هشدار داد.

وی در مصاحبه با نیویورک تایمز تاکید کرد: آلمان نمی خواهد تانک به اوکراین بفرستد زیرا این اقدام خطرناکی است که می تواند تنش ایجاد کند.

وی با بیان اینکه هر جنگی بین ناتو و روسیه می تواند مضر باشد، افزود: برلین از کی یف حمایت می کند اما به گونه ای که باعث جنگ روسیه و ناتو نشود.

پیش از این وزیر امور خارجه مجارستان به جامعه جهانی درباره آغاز جنگ جهانی سوم در صورت بروز درگیری مستقیم بین ناتو و روسیه هشدار داده بود.

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز گفت: ما اکنون در زمان خطرناکی در جنگ اوکراین قرار داریم، زمان بسیار خطرناکی است زیرا به سمت ارتش روسیه پیش می‌رود و واکنش پوتین به تهدید استفاده از سلاح‌های هسته‌ای متعدد. . بد است”. اتحادیه اروپا باید تهدید پوتین برای استفاده از سلاح هسته‌ای در جنگ اوکراین را جدی بگیرد. وقتی کسی می گوید بلوف نیست، باید جدی گرفته شود.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در 30 سپتامبر طی یک سخنرانی تلویزیونی با اعلام بسیج بخش هایی از ارتش روسیه در سراسر کشور گفت: هدف غرب تضعیف، تجزیه و نابودی کشور ما در پایان است. آنها مستقیماً می گویند که در سال 1991 توانستند اتحاد جماهیر شوروی را تجزیه کنند و وقت خود روسیه است.

رئیس‌جمهور روسیه هشدار داد: کسانی که روسیه را با سلاح‌های هسته‌ای تهدید می‌کنند، مسیر هوایی را به سمت آنها خواهند چرخاند.