جمع آوری و گران فروشی محصولات خلاف تعهد الهی است – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی خطبه نماز جمعه این هفته شهر قزوین را که در مصلی پیامبر اعظم (ص) برگزار شد ایراد کرد.پ) این کار انجام شد و گفت گردآورندگان و دستفروشان عهد و پیمان خود را با خدا شکستند و فرمودند: «کسی که مزاحم غذا باشد و به انسان مبتلا شود با خدا هم موافق است. شنی زودتر گفته شود.

وی افزود: دشمن همیشه از تخریب و نابودی مردم خوشحال است و دشمن این کشور نیز از برداشت و گران فروشی خوشحال است.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه اسلام یک الزام نیست بلکه یک شغل است، تصریح کرد: اگر هرکس در جایگاه خود به وظایف و تکالیف خود به درستی عمل کند، امانتدار خوبی است و مواظب است عشق به تقوا.

وی به فرا رسیدن روز عرفه اشاره کرد و گفت: این روز یکی از بهترین روزها بود بخصوص این روز سال است، فرمود: از زمان عرفه برای استغفار و توبه در پیشگاه خداوند استفاده کنیم.

آیت الله عابدینی بهار عرفه را ارتقای معرفت و اعتماد به نفس دانست و گفت: روز عرفه روز جبران عقب ماندگی ها و روز تلاش برای رسیدن به جایگاه است.

وی عرفه را زمان دعا و نورانیت اعلام کرد و افزود: جاهلان دشمن خدا و شیطان بزرگ هستند. پناه و پناه برد و آنان را ارباب تمدن دانست.

نماینده فقهای استان قزوین گفت: در دعای عربی آمده است که «و درک عمیق قیمت «دین» یعنی شناخت دین خود، لذت بردن از شنیدن آیات قرآن و احادیث ائمه (ع)آ) و وقتی به حرف پیامبر گوش می دهیم، آن را گنجینه ای بدانیم که دل ما را نورانی می کند، بی تفاوت نباشیم، خود را بی این چیزها بدانیم. کار کردن باجراحییعنی خدایا کمکم کن از اعضا و معده ام درست استفاده کنم.

آیت الله عابدینی فرمودند: با ادامه دعای عرفه می گویند گوش و بینایی من را وارث من قرار دهید. امئووقتی من بمیرم دیگران از شنیدن و دیدن و گفتار و مطالب من سود می برند.

امام جمعه قزوین در خصوص فرا رسیدن عید سعید قربان افزود: این دعا نیز هست ان به خواست خدا در روز عید سعید غدیر خم با حضور مردم مومن در قزوین برگزار می شود.

آیت الله عابدینی با بیان اینکه دشمن تلاش می کند امنیت روانی جامعه را خدشه دار کند، گفت: دشمن با خیانت به موفقیت کشور تلاش می کند خود را موفق نشان دهد.

وی درباره بحران در سرزمین های اشغالی گفت: رژیم صهیونیستی قدرت حکومت داری خود را از دست داده است و هر روز بر تنش ها، اختلافات و اختلافات بین آنها افزوده می شود.