جشنواره ملی تئاتر خلخال برگزار می شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، عبدالله بحرالعلومی در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره منطقه ای تئاتر خلخال در مجتمع ارشاد خلخال گفت: فا ۸ جشنواره منطقه ای تئاتر ما خلخال را با حضور هنرمندان و فعالان عرصه تئاتر و کمک به منطقه برگزار کرد.

وی تصریح کرد: 22 نمایش از شهرهای مختلف به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از این تعداد 8 نمایش برای راهیابی به مرحله نهایی انتخاب شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: با حذف یکی از نمایش ها، هفت نمایش دیگر با داوری داوران در مرحله نهایی برای ورود به تئاتر منتخب جشنواره استانی قرار گرفتند.

بحرالعلومی حضور هنرمندان استان های آذربایجان شرقی و زنجان در این جشنواره را ارزشمند توصیف کرد و همچنین افزود: سه اجرا از تبریز، زنجان و میانه در این جشنواره حضور داشتند و حتی در بخش برگزیده کارگردان تئاتر «الف. زن با چمدان پر از شکلات» تندیس بهترین کارگردانی را دریافت کرد.

وی در سخنانی دیگر گفت: تلاش ما بر این است که با توجه به 100 سال فعالیت تئاتر و هنر نمایشی در کشور این جشنواره ملی را از سال آینده برگزار کنیم.

بحرالعلومی با قدردانی از همکاری خوب نمایندگان خلخال و کوثر در حمایت از هنرمندان تئاتر افزود: مقرر شده بیش از 50 میلیون تومان برای سالن پلاتو و رویدادهای خلخال اختصاص یابد – هنر برای خرید تجهیزات لازم.

وی گفت: برگزاری جشنواره های مختلف تئاتر و نمایش در پارس آباد، مشگین شهر و خلخال فرصت بی نظیری را برای شناسایی افراد خلاق و ماهر ایجاد کرده و زمینه را برای رشد و بالندگی هنر نمایش فراهم کرده است، نمایش هایی که با آن مهارت همخوانی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این جشنواره به برگزیدگان هشتمین جشنواره منطقه ای تئاتر خلخال تندیس و هدایایی اهدا شد.