جشنواره روستای عشایری دامغان برگزار می شود/ معرفی مهارت های گردشگری – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانابوالفضل حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در آغاز امامت امام زمان (عج)Aj) و 24 مهر روز ملی روستا اولین جشنواره سفر روستایی و عشایری به کشور. قومس در شهر مقصد توریستی گوشه و مناطق توریستی این شما هستید درور از محل کار بخشداری امیرآباد انجام می شود، تصریح کرد: این جشنواره در 38 روستای بخشداری امیرآباد در زمینه آگاهی از مهارت ها و امکانات، عرف و عرف حضور خواهد داشت. سونانه شهری ساخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه این جشنواره در زمینه هایی مانند ترویج جاذبه های گردشگری، بازی های بومی، مفاخر منطقه ای و احیای سنت های فراموش شده در منطقه برگزار می شود، افزود: گسترش و توسعه صنعت گردشگری و آگاهی از طبیعت و طبیعت مناطق تاریخی منطقه امیرآباد در زمینه گردشگری از سایر بخش ها این جشنواره است.

مسئولین جشنواره روستای عشایری امیرآباد از برگزاری این جشنواره از شامگاه 22 تا 25 مهرماه امسال خبر داده اند: اجرای موسیقی سنتی در تمامی روستاهای شهرستان امیرآباد، قصه گویی، سیاه بازی، موسیقی چوپانی، محلی. بازی های بومی، آیین های سنتی این منطقه شامل حنابندانا و خرناس و پوشیدن قوچ یکی از بخشهای این جشنواره گردشگری است.

حیدری افزود: برپایی غرفه های صنایع غذایی شامل: آشپزی محلی، آش و سمنو محلی و غذاهای سنتی ویژه هر روستا، برپایی نمایشگاه های شغلی دست روستایی، تولید محصولات کشاورزی از روستاهای بخشداری امیرآباد، مونتاژ و شب نشینی شهرستان و سنت شب چاله و برپایی نمایشگاه سنگ های قیمتی، زیور آلات و مواد معدنی در منطقه امیرآباد از برجسته ترین برنامه های جشنواره است.اولین گردشگری روستایی و عشایری در منطقه امیرآباد.

به گزارش مهر، بخشداری امیرآباد دارای 38 روستا، وسعتی نزدیک به 12 هزار کیلومتر مربع و در 35 کیلومتری غرب شهرستان و دارای سه روستا است. روماتیسم برخیز از مردگان روماتیسم سرسار و مناطق این شما هستید درور و بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن در سال 1394، 12 هزار و 197 نفر ساکن روستایی و شهری هستند.