جزئیات گفتگوی تلفنی اردوغان و خبرگزاری لاپید مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیه الیوم، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در اولین عصر یکشنبه پس از انتصاب خود با یایر لاپید نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

به گزارش دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی، موضوع اصلی این رویداد مربوط به تقویت روابط تل آویو و آنکارا در بخش های مختلف امنیتی و اقتصادی است.

به گزارش روزنامه یدیعوت آحارونوت، اردوغان در این گفت وگوی تلفنی انتصاب لاپید را به عنوان نخست وزیر تبریک گفت و در حضور لاپید از همکاری اردوغان تشکر کرد.- برای جلوگیری از خشونت علیه اسرائیلی ها در ژوئن گذشته در استانبول تلاش کرد.

اردوغان همچنین از لاپید خواست تا زمان برگزاری انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی (نوامبر 2022) طرح شهرک سازی جدیدی را اجرا نکند و وضعیت مسجدالاقصی را تغییر ندهد.

این گفت و گوی تلفنی همزمان با یک رویداد منطقه ای برای بهبود روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی بود، در حالی که روابط دو طرف از سال گذشته در فاز باز بوده است.سال 2010 پس از حمله ارتش رژیم صهیونیستی به یک کشتی کمک های بشردوستانه در غزه. . efa گفته می شود اما روابط رژیم صهیونیستی و ترکیه در آن سال ها بی سر و صدا ادامه داشته و حتی تشدید شده است.