جدول زمانی معاونت استانداری برای اجرای طرح پر زباله شهرستان لرستان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، احمدرضا دالوند در جلسه شهرداری لرستان با بیان اینکه یکی از مسائل عمده ای که در حوزه های مختلف با آن مواجه هستیم بحث فرهنگ است که در جامعه به آن نگاه نکرده ایم، گفت: لرستان دارای ثروتمندانی است. فرهنگ و مردم فهیم، اما مهمتر از همه این است که مسائل مختلف به درستی اطلاع رسانی نشده و به درستی از سوی مسئولان اطلاع رسانی نشده است.

وی با اشاره به رها شدن نخاله های ساختمانی در روستاها و مکان های نامشخص در بسیاری از نقاط استان، تصریح کرد: شهرداری باید مکان های ویژه ای را برای دفع زباله در اختیار مردم قرار دهد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: افرادی که زباله را در اماکنی غیر از مکان های تعیین شده رها می کنند با برخورد قضایی با پلیس برخورد جدی می کنند.

وی تهیه طرح پسماند شهری در سال 1390 توسط اداره کل محیط زیست را مهم برشمرد و افزود: متأسفانه این طرح تکمیل نشده است و اگر بیش از 10 سال از آن گذشته باشد نیاز به تدبیر داریم و باید مورد توجه قرار گیرد. بلافاصله توسط کارشناسان بررسی شد.» بودن.

معاون هماهنگی امور عمرانی دولت لرستان تصریح کرد: در این راستا طرح پس از بررسی در جلسه آتی مورد بررسی قرار می گیرد و در تهیه دستور کار مطابق با ‘ یعنی شرایط لازم فراهم می شود. در درخواست دستگاه های ذیربط پیگیری می شود.